eşya depolama uluslararası evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat
Takım arabası nedir? Takım arabası modelleri

Takım arabası nedir? Takım arabası modelleri

Takım arabası, tamirhanelerde, fabrikalarda ve atölyelerde kullanılmak üzere tekerlekli, frenli, çekmeceli, raflı ve kilitli olacak şekilde içerisine takım ve iş ekipmanlarının konulması amacıyla tasarlanmış ürünlerdir.

Otomotiv sektörü başta olmak üzere fabrika ve atölyelerin bakım ve onarım servislerinde tercih edilen takım arabaları, bakım ve onarımda kullanılan el aletlerine kolay ulaşılmasına ve yine bu aletlerin kaybolmasını engel olmak için üretilmiştir.

Takım arabalarının 27 e tip takım arabaları, endüstriyel tip takım arabaları, uzun tip takım arabaları ve standart tip takım arabaları gibi çeşitleri vardır.

Takım arabası modelleri

E tip takım arabaları: Üretim hatlarında makine atölyelerinde makine yedek parçalarının ve yardımcı malzemelerin muhafaza edilmesi amacıyla tasarlanmıştır. 3 ve 5 çekmeceli raflı olarak üretilen masa altı e tip takım arabaları, atölye ve ofis ortamlarının daha düzenli görünmesine yardımcı olur.  Bunun yanı sıra, fabrika ortamında personellere zimmetlenen takım ve el aletlerinin kaybını önlemeyi sağlar.

Hareketli bir ürün olması sayesinde zaman kaybını en aza indiren  e tip takım arabaları,  yüksekliğinin normalden kısa olması masa altlarında kullanım avantajı sağlar. 

Endüstriyel tip takım arabaları:  Üretim ve montaj hatlarında; yardımcı malzemelerin taşınması ve muhafaza edilmesi amacıyla üretilmektedir.

4, 5, 6 ve 7 çekmeceli  olarak tasarlanan endüstriyel tip takım arabaları, atölye ortamlarında düzenli görünüm sağlamaya yardımcı olur. Öte yandan, fabrika ortamlarında personellere zimmetlenen takım ve el aletlerinin kaybını engellemeyi amaçlar.

Uzun tip takım arabaları: Üretim ve montaj hatlarında; yardımcı malzemelerin taşınması ve muhafaza edilmesi amacıyla kullanılır.  

Çeşitli sayıda çekmece seçeneklerine sahip olan uzun tip takım arabaları, atölye ortamlarının düzenli görünmesi amacıyla tasarlanmış olup fabrika ortamında personellere zimmetlenen takım ve el aletlerinin kaybını en aza indirir.

Standart tip takım arabaları: Üretim ve montaj hatlarında; yardımcı malzemelerin taşınması ve muhafaza edilmesi işlevi görür.

Çeşitli sayıda çekmece seçenekleri bulunan raflı takım arabaları, atölye ortamlarının düzenli görünmesine yardımcı olur. Ayrıca fabrika ortamında personellere zimmetlenen takım ve el aletlerinin kaybını önlemekte büyük rol oynar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir