Ortam Ölçümleri ve İş Güvenliğinin Önemi

Ortam Ölçümleri ve İş Güvenliğinin Önemi

Günümüzde iş kazaları nedeni ile hayatını kaybeden ve çalışma hayatını devam ettiremeyecek düzeyde iş hastalığına yakalanan kişilerin sayısı oldukça artmakta. Yetkililer bu kazaların önüne geçmek için var gücü ile çalışsalar da firmalar işçi sağlına tehlikeye atacak unsurların öğrenebilmesi için gerekli uygulamaları işyeri ortam ölçümleri yapan firmalar ile yaptırarak bu tarz kazaları ve meslek hastalıklarının önüne geçebilirsiniz. 

Prosafety Ölçüm Laboratuvarı

PROSAFETY HİJYEN ÖLÇÜM TEST ANALİZ LABORATUVAR HİZMETLERİ LTD. ŞTİ. Hayatımızın büyük bir kısmını geçirdiğimiz çalışma ortamlarının tanımlanmasına yönelik kapsamlı bir araştırma yaparak, iş sahalarımızda karşılaşabileceğimiz riskleri ve tehlikeleri tespit ederek gerekli önemleri almamızı sağlamakta. Bu kontroller sayesinde çalıştığımız ortamdaki ağır makinaların rutin muayeneleri yapılarak herhangi bir aksaklık yaratmasını engelliyor bu hem işinizin aksamasına engel olurken hem de çalıştırdığınız işçilerin güvenle çalışabileceği bir ortam haline geliyor. Prosafety ölçüm laboratuvarında, ortam ölçümleri, periyodik kontrol ve topraklama ölçümü gibi birçok uygulama dünyaca kabul edilmiş standartlara bağlı ve ulusal mevzuatlara göre uzman mühendisler ve son teknoloji teknik kadrosu ile hizmet vermekte.

Ortam ölçümleri; İş sağlığı ve güvenliği bakımından ve çalışanların çalışma sahasında maruz kalabileceği risklerin belirlenmesine yönelik gerekli ölçüm ve kontrollerin yapılma işlemidir.

Periyodik kontrol; İş yerlerinizde kullandığınız makine ve ekipmanların güvenli bir şekilde yapması gereken fonksiyonlarını yerine getirip getirmediğini kontrol etmek için yapılan muayene işlemidir.

Topraklama ölçümü; Tam adı ile elektrik ve topraklama ölçümleri, elektrik tesisatı uygunluk raporu, paratoner ölçümü. Elektrik tesise girişinden başlayarak son kullanım noktaları; Ana dağıtım panoları ve Tali dağıtım panoları dahil sigortalar, termik şalterle ve bunlara bağlı makina tesisatlarının tümünü kapsamayan ölçümlerdir.

Yukarıda PROSAFETY HİJYEN ÖLÇÜM TEST ANALİZ LABORATUVAR HİZMETLERİ LTD. ŞTİ. Verdiği hizmetlerden kısaca bahsettik, daha detaylı bilgi almak için ise www.prosafety.com.tr adlı internet adreslerine göz atabilirsiniz.

Prosafety firması bu zamana kadar yaptığı başarılı işlerle rakip firmalar arasından kolayca sıyrılıp başarıları ile adını duyurmuş kaliteli bir firma. Müşteri memnuniyeti sayesinde iş yerlerinde gerekli ölçümleri yaptırmayı düşünen birçok işyeri sahibinin dikkatini çeken Prosafety’ye gönül rahatlığı ile başvurabilirsiniz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir