Smoke and Mirrorless iPhone X ile Çekildi

Smoke and Mirrorless iPhone X ile Çekildi

Apple, iPhone X’in fotoğraf makinesinden bahsediyor olabilir, ancak akıllı telefon gerçekten bir “doğru” video ayarının yerini alabilir mi?

Yönetmen ve kameraman Tristan Pope, yeni dans filmi “Smoke and Mirrorless” i tamamen iPhone X’de çekim yapmak için harekete geçirdi.

Pope, iPhone videografisine yabancı değil. 2015’te, bağımsız bir film olan ” Romance in NYC’da ” iPhone 6’da çekildi.

Pope, bir akıllı telefonla birlikte, yüzlerine yapışan bir GorillaPod’un da dahil olduğu bir dizi bağlama ve aksesuarla birlikte keşfetti.

Sadece film kalitesinde çekimler yapın, ancak çok daha ekonomik ve esnek bir şekilde.

Aynı etoslar bugün taşınmaktadır. IPhone farklı olsa da, uygun fiyatlı aksesuarları kullanma yaklaşımı aynıdır. “Smoke and Mirrorless” için iPhone X’u Moment’in geniş açılı ve telefoto lensleri, bir Zhiyun Tech Smooth 3 Eksen Gimbal ve bir Yongnuo LED video ışık değneği ile birlikte ucuz bir Amazon üçayağı ve bir Anker pil takımı ile eşleştirdi.

Beklediği gibi, elbette Pope, çoğu zaman “en iyi” akıllı telefonun videografi ve fotoğraf için ne düşündüğünü sorar. “Bu soru eskisi kadar basit değil” diye belirtiyor. “Halen ilerleyen teknolojiyle, iPhone, Pixel, Samsung amiral gemisi telefon hatlarında seçtiğiniz herhangi bir şeyle yanlış gidemezsiniz.” dedi.

IPhone X, 240 fps 1080p modu ve 60 fps’de 4K’lık çekim gücü ile araç setinde bir yer kazandı. Yine de, kısmen diğer akıllı telefonların sunduğu özelliklerden bazılarına bakarak onu durdurmadı. Bu, Google’ın Pixel ürün yelpazesini içeriyor. “Pixel ürün yelpazesi, fotoğraflarına iPhone X’den yararlanmak isteyeceğim daha iyi netlik” diyor.

Pope, son iş akışının DSLR çekimlerinde yapacağınız şeyle ilgili birkaç farklı adım olduğunu söylüyor. Büyük bir faktör, alan derinliğinin olmamasıdır: iPhone X’in Portre modu, yapay sinema için bok yapabilir, ancak şu ana kadar video için aynı şeyi yapmaz.

Bu, “gözü kandırmak” için post-processing işleminin farklı bir şey görmek üzere geçmesini gerektirir.

Aşağıdaki “Duman ve Aynasız” filmini izleyebilir ve Pope’un sitesinde proje hakkında daha fazla ayrıntı bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir