eşya depolama uluslararası evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat
Slack, Beklenen Karanlık Mod Özelliğine Sonunda Kavuştu

Slack, Beklenen Karanlık Mod Özelliğine Sonunda Kavuştu

Son yılların öne çıkan grup veya organizasyon mesajlaşma servisi Slack, uzun zamandır karanlık modun eksikliğini çekiyordu. Servisin mobil uygulamasında bir süredir var olan karanlık mod, şimdi masaüstü kullanıcılarının da hizmetine sunuldu. 

Slack, karanlık moddaki gecikmeye neden olarak uygulamayı elden geçirmesini gösterdi. Böylece uygulama, aynı zamanda daha hızlı ve daha verimli bir hâle gelmişti. Slack, bu versiyonun adını Sonic olarak belirlemişti. Bu güncellemelerin ardından firma, kusursuz hâle getirdiğini söylediği uygulamanın karanlık modunu da duyurdu. 

Slack için karanlık mod nasıl kullanılır?

Yeni karanlık modu açmak oldukça kolay. Slack’te karanlık mod kullanabilmek için yapmanız gerekenler şunlar:

Profil resminize tıklayıp daha sonra da ‘Preferences’ yani tercihler sekmesini seçin. Uygulamanın son sürümüne sahipseniz ‘Themes’ yani temalar sekmesi altında yeni karanlık temayı bulun. Değilseniz güncelleme yapın.

Önceki seçenekler, hâlâ seçilebilir olsa da karanlık mod için gelen yeni seçeneklere de bir göz atmanızda fayda var. 

14 Ekim itibarıyla Slack, gözlerimizi rahat ettirecek bu özelliği herkesin kullanımına açmış oldu. Slack, karanlık mod konusunda rakiplerinden bir adım geriden gelmiş olsa da geç olsun güç olmasın diyoruz. Bu değişiklik, beklenen ve hoş bir değişiklik oldu. Benzer seçenekler diğer uygulamalarda da sunuluyor. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir