eşya depolama uluslararası evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat
Senetle Araba Nasıl Alınır?

Senetle Araba Nasıl Alınır?

Senetle Araba Nasıl Alınır?

 

Senetle araba sahibi olmak isteyen kişiler araç almadan önce aracı alacağı galeriye giderek kredisini öğrenmelidir. Hangi kredi ile çalıştığını öğrendikten sonra senetle araç alımı yapabilir. Senetle araba satın alırken kişinin hiçbir yasal yükümlülüğü yoktur. Bu nedenle araç fiyatını kendi aralarında belirlemektedirler. Senetle araç alırken yasal yükümlülüğün olmaması araç fiyatında artışa sebep olabilir. Örneğin 10.000 TL olan bir araç 15.000 TL’ye satış yapılabilir.

Senete bağlı olarak faiz işlemektedir. Faiz miktarı senet yapılırken alıcı ile satıcı arasında yapılmaktadır. Herhangi bir peşinat ödemeden senet ile araç sahibi olmak dar gelirli aileler için oldukça makul bir fırsattır. Uzun ödeme süresinin bulunması ve normal fiyattan daha fazla fiyatla satış yapılması ise dezavantajlarından biridir.

Peşinatsız Senet İle Araç Satın Alma

Hiçbir peşinat ödemeden araç sahibi olmak isteyen kişiler senet ile araba sahibi olabilir. Peşinat ödenmemesi alıcı için avantaj sağlamaktadır. Hızlı bir şekilde araç sahibi olmak isteyen kişiler bu sistemden yararlanmaktadır. Senet ile araba sahibi olan kişiler için fahiş oranlarında faiz artışı sağlanmaktadır. Bu da alıcının çekeceği banka kredisini etkileyebilir. Daha fazla taksit ile uzun süreli ödeme planı senet ile satışta gerçekleştirilebilir.

Peşinatsız senet ile araç sahibi olan kişiler için başta hiçbir ücret ödenmemiş kabul edilir. Bu nedenle faiz artışı araç üzerinden hesaplanır. Aracın toplamına göre faiz belirlenmesi ise araç fiyatını etkilemektedir. Faiz tutarının azaltılması için aracı satın alırken bir miktar peşinat verilebilir. Bu da senet ile araba satın alırken taksitlerde faizin daha düşük miktarda ilerlemesini sağlar.

Senetle Araba Almanın Avantajları Nelerdir?

Senetle araç sahibi olmak isteyen kişiler genellikle herhangi bir bankadan kredi alamayan kişilerdir. Hızlı ve kesin bir şekilde araç sahibi olmak isteyen kişiler senet ile istedikleri arabaya kavuşmaktadır. Peşinatlı ve peşinatsız senet seçenekleri ile kişi kendi gelirine uygun bir ödeme planı oluşturmaktadır. Peşinatlı olarak araç satın alan kişilerin taksitlerindeki faiz oranı peşinatsız alan kişilere göre daha uygun fiyatlıdır. Aynı zamanda galerilerin sundukları avantajlardan yararlanarak daha hızlı ve ödeme planı kolay araç sahibi olabilirsiniz.

https://www.konuttakredi.com/

https://www.konuttakredi.com/senetle-araba-nasil-alinir/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir