Sekizinci Nesil Volkswagen Golf’ten İlk Görseller Geldi

Sekizinci Nesil Volkswagen Golf’ten İlk Görseller Geldi

Geçtiğimiz aylarda pek çok söylentiye konu olan sekizinci nesil Volkswagen Golf, lansmana kısa bir süre kala ortaya çıktı. Bugün itibarıyla yayınlanan resmi görseller, Golf serisinin en iddialı üyesiyle karşılaşacağımızı gösteriyor. 

2019 Volkswagen Golf, karakteristik duruşunu muhafaza etmesine rağmen, selefine göre çok daha modern bir görüntüye kavuşmuş. Aracın ön ızgara tasarımı tamamen değişmiş durumda. Fotoğraflardan da gördüğünüz gibi sekizinci nesil Golf’te boydan boya uzanan LED farlar olacak. 

Volkswagen, yeni Golf’ün daha önce hiç olmadığı kadar iyi bir performans göstermesini sağlayacak geniş ve verimli bir motor yelpazesi ile yeni bir süspansiyon teknolojisine sahip olacağını söylüyor. 

Kokpit tasarımında da önemli değişikliklere imza atan Alman marka, aracın dijital bir gösterge paneli ile geleceğini açıkladı. Çok daha gelişmiş bir bilgi eğlence sistemine sahip olması beklenen otomobil, sürücülerin işlerini kolaylaştıracak pek çok dokunmatik kontrol tuşuna sahip olacak.

Sekizinci nesil Volkswagen Golf, 24 Ekim’de şirketin Wolfsburg, Almanya’daki merkezinde tanıtılacak. Ayrıca mevcut modele ek olarak, Variant / SportWagen, Sportsvan, GTI ve R performans varyantlarını da görmeyi umuyoruz. Yeni VW Golf’ün aralık ayında Avrupa’da satışa çıkması bekleniyor.  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir