Samsung Bixby’nin eski başkanı Google’da

Samsung Bixby’nin eski başkanı Google’da

Sadece birkaç hafta içinde Samsung, Galaxy S9’u açığa çıkardı.

Tabii ki bunun yanında Bixby olacak. Samsung, çok az bir başarıyla kendi homebrew AI platformunu ve kişisel asistanını zorlamaya çalışıyor.

Bununla birlikte, ekibinin kritik bir üyesi olmaksızın Google Asistanı Amazon Alexa ve Apple Siri’yi üstlenecek: Baş Teknoloji Görevlisi.

Geçtiğimiz Aralık ayında Samsung’un mobil bölümünden ayrılan Lee In-jong, şimdi Google’da, diğer şeylerin yanı sıra, Samsung’un Bixby’nin katılmasını istediği çok pazar segmentinde çalışıyor.

 

Özellikle Siri, telefonda çalışırken, AI destekli kişisel asistanlar artık mobil cihazlarla sınırlı değil. Amazon, bu yardımcıların akıllı ev ürünlerinde daha etkili ve bu nedenle daha karlı olabileceğini gösterdi ve Google ve şimdi Apple da paketi izliyor. Samsung da şaşırtıcı değil.

Geçen ay CES’de Koreli elektronik devi Bixby ile birlikte yeni Smart Hub buzdolabını gösterdi. Bixby’i almak için akıllı telefonların dışında kalan ilk ürün olabilir, ancak ev aletleri pazarının büyük bölümüyle Samsung, Bixby’i her yere itme konusunda kesinlikle konumdadır.

Yani, eğer Bixby her şeye kalkarsa.

Tabii ki, In-jong’un neden Aralık ayında şirketten ayrıldığı bilinmiyor. Kuzey Carolina eski bilgisayar mühendisliği profesörü eski Üniversitesi, Samsung 2011’e katıldı ve diğer şeylerin yanısıra Samsung Knox ve Samsung Pay’ın gelişimini denetledi. Her ikisi de Bixby ile kıyaslandığında nispeten daha iyi bir başarı elde ettiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir