eşya depolama uluslararası evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat
Sağlıklı su tüketimi nasıl olmalı

Sağlıklı su tüketimi nasıl olmalı

Su, hayatımızın devam edebilmesi için gerekli olan en önemli şeydir. Özellikle sağlıklı su temini ve kullanımı oldukça önemlidir. Birçok bakterinin su ve suyun bulunduğu ortamda daha rahat üreyebilmektedir. Bundan dolayı bu ortamların gerekli bakım ve temizliklerinin özenle ve belirli zamanlar içerisinde yaptırılması gerekmektedir.

Bina, konut, işyeri, plaza, alışveriş merkezi, hastane kısacası hayatın bulunduğu her ortamda suya ihtiyaç duyulmaktadır. Bu gibi yerlerin bir diğer problemi ise su ihtiyacının sürekliliğini sağlamaktadır. Bu su devamlılığı şebeke ya da kuyu suyu yardımıyla sağlanmaktadır. Bundan dolayı bazı nedenlerden ötürü kesintiler oluşabilmektedir. Bu kesintilerden etkilenmemek ve su devamlılığı sağlayabilmek için çoğu yerde su deposu kullanılmaktadır. Bu su depoları özellikle yoğun insan kalabalığının bulunduğu yerlerde kullanılabildiği gibi aynı zamanda sadece bir kişinin yaşadığı konutlarda da ihtiyaç duyulmaktadır.  Tabi deponun boyutu da bu orana bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Daha kalabalık olan yerlere büyük su depoları yerleştirilirken kişi sayısına ve ihtiyaca bağlı olarak deponun boyutu da değişmektedir.

Burada ortaya çıkan sorunlardan en önemlisi ise temizlik konusudur. Su deposu temizliği dikkat edilmesi gereken ve asla ihmal edilmemesi gereken bir durumdur. Periyodik bir şekilde 6 ayda bir yapılması yasal zorunluluk olan bu işlemin aksatıldığı durumlarda kısa süre içerisinde bakterilerin oluştuğu gözlemlenecektir. Bu bakteri oluşumunun ardından kullanılan bu sular insan bedenine gireceği ya da bu suyun temas ettiği yiyeceklerin kullanılmasıyla bulaşacağı bilinmektedir. Bu hastalıkları önleme ve dahası yayılmasını engellemek için depoların dikkatli bir şekilde bakım ve temizliklerinin yaptırılması zorunludur.

Bununla birlikte yine bina, konut, işyeri, plaza, alışveriş merkezi ve hastane gibi yerlerde kullanılan su sebilleri de periyodik temizliğe tabi tutulmalıdır. Özellikle kalabalık insan kitlelerinin bu sebilleri kullandığı göz

masaj salonu

önünde bulundurulsa durumun ne kadar ciddi olduğu da anlaşılacaktır. Su sebil temizliği konusu oldukça dikkat edilmeli ve aynı zamanda bakımlarının da sık sık yaptırılması gereken bir konu olarak bilmek gerekiyor. Daha sağlıklı bir hayat ve su için temizliğe dikkat etmelisiniz.

http://www.tekdez.com/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to save temporary file for atomic writing. in /home/micderc1/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:35 Stack trace: #0 /home/micderc1/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(659): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/home/micderc1/...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /home/micderc1/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 35