eşya depolama uluslararası evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat
PS5’in İşlemcisi Hakkında Beklentileri Tavan Yaptıran Açıklama

PS5’in İşlemcisi Hakkında Beklentileri Tavan Yaptıran Açıklama

Shing! oyununun arkasındaki şirket olan Mass Creations’tan Grzegorz Kurek ve Andrzej Sugier ile bir röportaj gerçekleştiren Gamingbolt sitesi, başarılı oyun tasarımcılarıyla yaklaşmakta olan PlayStation 5 hakkında konuştu. 

AMD Zen 2 işlemcisinin yeni nesil PlayStation’da ne gibi farklar yaratabileceği sorusuna, “Fizik, fizik ve fizik!” şeklinde cevap veren Sugier, yüksek performanslı işlemcilerin, yarattıkları dünyaları çok daha gerçekçi kılacağını söyledi. CPU, yani işlemci gücünün bugünün oyunlarında mekan tasarımı ve animasyonlar için kullanıldığını ifade eden Sugier, işlemci kapasitesinin sanal dünya ile gerçeklik arasındaki çizgiyi daha da bulanıklaştırabileceğini belirtti.

Başarılı oyun tasarımcısının heyecan yaratan bu açıklamaları, PlayStation 5 üzerindeki beklentiyi daha da artırıyor. Aynı şekilde bunu, bir diğer oyun konsolu Xbox Scarlett için de söyleyebiliriz. Özel olarak tasarlanmış AMD işlemci, yüksek bant genişliği sunan GDDR6 bellek ve yeni nesil bir SSD’ye sahip olan Xbox Scarlett, PS5 gibi 2020 yılı sonunda piyasaya çıkacak.

PlayStation 5’e dair her şeyi, yukarıdaki haberimizi okuyarak öğrenebilirsiniz. Son olarak, Mass Creations imzalı Shing! adlı oyunun PS4, Xbox One, Nintendo Switch ve PC platformlarına 2020 yılında sunulacağı bilgisini de sizlerle paylaşmış olalım. PlayStation 5 ile ilgili her şeyi yukarıdaki haberimizden öğrenebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir