Peugeot Yeni Elektrikli Canavarı

Peugeot Yeni Elektrikli Canavarı

Peugeot, Paris Motor Show’da #UnboringTheFuture adı altında sergilediği konsept otomobiliyle otomobil meraklılarını büyüledi. Otomotiv devi, bu konseptiyle elektrikli otomobil furyasına adeta yeni bir soluk kazandırdı.

Otomobiller yıllar geçtikçe gelişen teknoloji nedeniyle “sıkıcı” bir hâl alıyor diye düşünenlerdenseniz, Peugeot, yanıldığınızı kanıtlamak için bir hayli çalışmış. Paris Motor Show’da E-Legend adlı konsept otomobilini sergileyen Peugeot, teknolojinin yanında sıkıcı tasarımlar getirmesi gerekmediğini, yeni konsept aracının hem tasarımı hem de özellikleriyle kanıtladı.

E-Legend’da dört adet sürüş modu bulunmakta. Bu modlardan ikisi, direksiyonu kontrol panelinin içine çekerek 49 inçlik kavisli geniş ekrana erişim sağlıyor. Soft adlı moda geçildiğinde dikkat dağıtan ve rahatsız eden unsurlar minimuma indiriliyor, Sharp modunda ise dijital aktivite zirve yapıyor; nitekim sürücü sosyal medya hesaplarına bile erişebiliyor. Sürücü, otomobili kendi sürmek istediğinde ise Legend moduna geçiyor ve Boost modunu da açarak heyecanlı bir sürüş deneyimi yaşıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir