Peugeot 508 notalara yansıdı

Peugeot 508 notalara yansıdı

Genellikle otomotiv liderlerinden farklı reklamlar görmeye alışkınızdır. Star Wars temalı VW reklamından tutun birçok örnek verilebilir buna. Şimdi ise Peugeot oldukça ilginç bir çalışma ortaya koydu.

Peugeot’nun son 200 yıldır stratejisinin kalbinde yer alan sürüş keyfi, şimdiyse notalara yansıdı. Geçtiğimiz günlerde başlatılan yeni küresel kampanya da, Peugeot’nun markaların kültürel sermayesini artırmasını sağlayacak çalışmalar başlatıldı. 

Peugeot, ortaya koyduğu reklam çalışması ile bir otomobil tarafından yorumlanacak ilk piyano parçasını, dünyanın en büyük bestesini oluşturmuş oldu. Peugeot’un kendini sürekli olarak zorlama yeteneğini vurgulamak için BETC Paris, Markadan sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Tiphaine du Plessis’e göre bir kampanya tasarladı.

Peugeot 508 adeta notalar ile dans etti!

Projenin yapım süreci ise 6 ay sürmüş. Mühendisler, teknisyenler ve müzisyenler 190 müzik notası üretmiş bu reklam videosu için. 1,890 metre uzunluğunda bir beste pisti oluşturan ekip, performansın ana unsurunu üretmek için gerekli olan her türlü unsuru göz önüne alarak yoğun bir çalışma sergilemişler.

Tabii ki bu reklamda müzik ikinci planda. Asıl amaç; yeni PEUGEOT 508’i ve özelliklerini vurgulamak. Oldukça kıvrak dönüşler sergileyen araç gerçekten de etkileyici bir performans sergiliyor izleyenlere. The Score isimli kampanya Hırvat dağlarında gizli bir askeri üste çekilmiş. Ayrıca parça Warner Musics Ltd etiketiyle de yayınlanacak.

Yayınlanan videoya yukarıdaki oynatıcı üzerinden ulaşabilirsiniz. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir