bodrum escort
Okey Kaç Taş ile Oynanır?

Okey Kaç Taş ile Oynanır?

Okey oyunu ülkemiz genelinde birçok insan tarafından oynanan taşlı oyun düzeneklerinden biridir. Oyun genel anlamı itibari ile 106 adet taştan oluşan bununla birlikte bir adet zar ve dört adet oyun tahtası ile oynanmakta olan bir oyun şeklidir. Okey taşları üzerinde bir ile 13 arası rakamlar yazılıdır. Taşlar kırmızı, sarı, mavi, siyah renklerden oluşabilir.

İnsanların bir araya geldiğinde evlerinde ya da buna benzer ortamlarda eğlenebilmek ve vakit geçebilmek adına bu oyunu oynadıkları bilinmektedir. Okey oynayabilmek için son dönemlerde çeşitli kısıtlamalar ve hayatın genel akışı içerisinde bir araya gelemeyen insanlar, internet siteleri içindeki oyun amaçlı kurulan sayfalar üzerinden okey oynayabilmektedirler. Bu sitelere örnek olarak Okey Oyna sitesini gösterebiliriz.

Okey Oynamak İçin Üye Olmak Gerekir mi?

Okey genel anlamı itibari ile belli kurallar çerçevesinde elimizdeki taşların düzgün bir şekilde sıralı olarak bitirilmesi şeklinde oluşturulan bir oyun şeklidir. Her oyun sonunda oyunun genel yapısına göre puan alınır ve bu puana göre oyun sonuçlandırılmaktadır. İnternet üzerinden oynanan oyunlar yine okey üzerindeki stratejilerden farklı değildir. İnternet okeyi için iyi bir siteye üye olmak ya da bu sitelerin mobil cihazlarımız için önerdikleri, uygulamaları indirerek bu oyunlara dahil olmak yeterlidir.

Bu siteler içerisinde kullanıcılar kendilerine uygun gördükleri müsait olan masalardan birine giriş yaparak oyunlara dahil olurlar. Hatta bu süreçte bir araya gelemediği arkadaşlarını kendi üye olduğu sitelere davet ederek, site içerisinde kendi masasını kurup, arkadaşları ile beraber okey oynayarak zaman geçirebilir. Okey Oyna sitesinde oyun oynarken şarkı bile dinleyebilirsiniz. Bu deneyim için siteyi ziyaret etmeniz yeterlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir