bodrum escort
Mobil Okey Oyunu Hakkında

Mobil Okey Oyunu Hakkında

Ülkemizin kültürel yapısı içerisinde bir simge haline gelmiş olan okey oyunu birçok farklı türde uygulanabilmektedir. Okey ıstaka denilen tahtalarla, üstünde numaralar yazan 106 taş ve toplam dört insanla oynanır. Yeterli sayıda oynayacak kişi bulunmadığı zamanlarda iki veya üç kişiyle de oynanabilir. Okey oyununun kendine has hepimiz tarafından bilinen oyun kuralları mevcuttur.

Gelişen teknolojiye ve ayrıca hayatın kısıtlamaları içerisinde bir araya gelemememize istinaden mobil okey diye adlandırdığımız bu oyuna özel internet ya da internetsiz oynayabildiğimiz, ister bilgisayara karşı istersek de online olarak diğer arkadaşlarla oynayabileceğimiz okey oyunu ortaya çıkmıştır. Her geçen gün sayıları yüzlerce adede ulaşmakta olan mobil okey sitelerinden Mobil Okey Oyna sitesi tavsiyeleri çok olan bir platformdur.

Mobil Okey Oyunu Kuralları

Mobil okey oyunlarında kurallar, bildiğimiz normal oyun kuralları ile aynıdır. Ancak mobil okey oyununda, normal oyuna göre birincil özellikteki farklılık, taş dizilimi ve dağıtımı reel olarak değil yapay zekalar tarafından yapılır. Bu mobil okey oyunları normal oyunlara göre daha kolay oynanabilmekte ve herhangi bir hazırlık yapmadan oyuna başlayabilmektesiniz. Mobil okey oyununda taşlar ve ıstaka kişi ya da kişilere hamleye hazır halde sunulmaktadır.

Oyun online olarak farklı kişilerle oynanıyorsa, sırası gelen kişi oyuna devam eder. Mobil okey oyununun avantajlarından biri de oyuna devam edebilmek açısından masadaki taşlara bağımlı kalınmasıdır. Oyun arzu ettiğimiz yerde ve istediğimiz zamanda oynanabilir ya da oyundan çıkılabilir. Ayrıca okey oyunlarının her çeşitten modeli bu oyun sistemleri içerisinde de mevcuttur. Oyun ile ilgili tüm bilgilere Mobil Okey Oyna sitesinden ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir