eşya depolama uluslararası evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat
Öğrenciler Singapur’daki Lansmanları İçin Girişim Fonu Oluşturuyor

Öğrenciler Singapur’daki Lansmanları İçin Girişim Fonu Oluşturuyor

Üniversite öğrencileri tarafından işletilen bir girişim fonu, diğer öğrencilerin teknik iş fikirlerine yatırım yapmak için Singapur’da başlatıldı.

Kairos ASEAN ve Singapur Yönetim Üniversitesi İnovasyon ve Girişimcilik Enstitüsü (IIE) arasında bir bağlantı kuran Protégé Ventures , deneyimli girişim kapitalistlerini, şehir devletindeki lisans ve lisansüstü öğrencileri yatırımcı olmak için eğitmeye yönlendiriyor.

Öğrenciler, Güneydoğu Asya’daki yeni şirketleri kuracak ve analiz edecek ve fon aracılığıyla “gerçek hayatta” yatırım yapacak.

Yatırımcıların en az bir öğrenci kurucusunun olması gerekir.

Protégé, operasyonlarını başlatmak için Wavemaker Partners, Venturecraft, Marvelstone ve TSR Partners gibi önde gelen VC şirketlerinden fon sağladı.

“Amerika Birleşik Devletleri’nde birden çok öğrenci yatırım fonunun bulunduğunu ancak Güneydoğu Asya’da olmadığını belirttiler. Uzaydaki boşluğu doldurmak ve öğrencilerin yaparak daha fazla deneyim kazanmalarını ve daha fazla şey öğrenmelerini sağlamak istedik “, dedi

IIE direktörü Hau Koh Foo. Ortakları Kairos ASEAN, dünya çapında öğrenci girişimcilerinin desteklenmesine adanmış bir tohum yatırımı vakfı olan Kairos Topluluğu’nun bölgesel bölümü olarak görev yapıyor.

Protégé, programına en az bir yıl taahhüt etmesi gereken 15 sürücü ve analitik tam zamanlı üniversite öğrencisi arıyor.

Program, öğrencilerin girişim sermayesi becerilerini geliştirmeyi amaçlayan IIE liderliğindeki atölye çalışmaları ile 10 haftalık küratörlüğünü ve yapılandırılmış bir eğitimi içerir.

Öğrenciler endüstri etkinliklerine de erişebilecek ve yatırımcılardan ve girişimcilerden iki haftalık bir danışmanlık alacaklar.

Kairos’un rehberliğinde, ilginç öğrenci girişimlerini arayacaklar, gerekli özen göstermeleri, potansiyel yatırım fırsatlarını analiz etmeleri ve fonun yatırım komitesine yatırım planları yapmaları gerekecek.

Seçilen öğrenci girişimlerine, destekleyen VC’lerden gelen 14,500 ABD Doları tutarındaki konvertibl yatırımlar ve IIE’nin yatırım sonrası desteği verilecek.

ABD’de Üniversite Girişim Fonu’nun (UVF) dünyanın en büyük öğrencisi olduğu söyleniyor.

Utah Üniversitesi’ne bağlı olan UVF, birkaç öğrencinin hayırsever bağışlarından tohumluk para toplaması sonrasında doğdu.

Sorenson Companies’in Utah Üniversitesi şahsının James Lee Sorenson’un fonuna 500.000 ABD Doları taahhüt ettiği ve öğrencileri bunun yerine kurumsal yatırımcılardan para toplamaya teşvik ettiği zaman bu çaba büyük bir gelişme gösterdi.

Yıllar sonra UVF’nin UBS ve Tim Draper gibi yatırımcılardan 5 milyon ABD Doları tutarında kapalı olduğu bildirildi . Crunchbase’e göre , UVF şu ana kadar 18,2 milyon ABD doları fon sağladı, 17 şirkete yatırım yaptı ve iki IPO da dahil olmak üzere dokuz çıkış buldu.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to save temporary file for atomic writing. in /home/micderc1/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:35 Stack trace: #0 /home/micderc1/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(659): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/home/micderc1/...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /home/micderc1/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 35