eşya depolama uluslararası evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat
Nintendo Switch Türkiye fiyatı uçtu!

Nintendo Switch Türkiye fiyatı uçtu!

Daha öncesinde sizler için yazmış olduğum yazımda Türkiye’de oyun oynamanın lüks işi olduğundan bahsetmiştim. Evet gerçekten de ülkemizde oyun oynamak lüks işi. Gerek oyun fiyatları gerek konsol fiyatları biz oyuncuların tökezlemesini sağlayan etkenlerden biri. 

Bu konuda suçlu birisini aramak da yanlış bir davranış. Paramızın her geçen gün değersizleşmesi ve kurların oynak yapısı ile belki de en çok etkilenen alanlardan bir tanesi oyun sektörü. Bu konuda oyuncular yerel fiyat politikası uygulanmasını istiyor ancak ne seslerini duyan var ne de bu konuda çalışmalar yapan. 

Yakın zaman içerisinde ülkemize resmi olarak girişini yapan Nintendo Switch, yeni fiyatıyla dudak uçuklatacak cinsten. Son yapılan zamlar sayesinde Nintendo Switch’in Türkiye fiyatı tam tamına 2.999 TL oldu.

Nintendo Switch’in Türkiye fiyatı aldı başını gitti!

Evet yanlış okumadınız, tam tamına 2.999 TL! Bu fiyata oyuncular PlayStation 4 Pro ve Xbox One X konsolu alabiliyorlar ülkemizde. 

Mantıken daha üstün özellikler sunan bir konsol tercih etmek yerine neden oyuncular bir el konsoluna yaklaşık 3.000 TL vermek istesinler? Nintendo Switch’in oyun fiyatlarından bahsetmek dahi istemiyorum. PlayStation 4’ün oyunlarından bile pahalı olan Switch oyunları, adeta insanları çıkmaza sürüklüyor. 

Bu konuda Nintendo nasıl bir yol izleyecek bilmiyorum ancak Türkiye’ye özel bir fiyatlandırma gerçekleştirmez ise ülkemizden tekrardan çekilme kararı almak zorunda kalabilir. Benden söylemesi… 

Türkiye’de oyun fiyatları neden pahalı? Ne yapılmalı?Oyun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir