Nijerya vizesi Başvuru Prosedürleri

Nijerya vizesi Başvuru Prosedürleri

 

Resmi adı Nijerya Federal Cumhuriyeti olan Nijerya bir Afrika ülkesidir. Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olup ülkeye gitmek isteyenler Nijerya vizesi almalıdır. Ülke umuma mahsus bordo, gri ve yeşil pasaport sahibi olanların vizesi ülkeye girişine izin vermez. 16 Aralık 2011 yılında iki ülke arasında vize muafiyeti anlaşması yapıldı. Yapılan anlaşmaya göre Siyah yani Diplomatik pasaport hamileri 90 güne kadar olan seyahatleri için vize almadan muaf tutuldular.

Nijerya seyahat amacına uygun olarak farklı vize türleri uygulamaktadır. Kişi amacına uygun olan Nijerya vizesi başvurusu yapmalıdır. Amaca uygun başvuru yapılması konusunda Marina Vize Başvuru Merkezi bireylere yardımcı olmaktadır. Şayet amaca uygun vize alınmamışsa sınır kapısında sıkıntı yaşanabilir. Çünkü ülke sınır kapısında kişiden amacına uygun olan otel rezervasyonu, davetiye, gidiş dönüş biletleri gibi evrakları göstermesini isteyecektir.

Nijerya Vizesi Evrakları

Evrakların bir nüshası yanında olmayan ve Gümrük Polislerinin taleplerine olumlu cevap veremeyenler geri dönmek zorunda kalır. Uzun ve kısa Nijerya vizesi alabilmek Sağlık Bakanlığı’na bağlı merkezlerden sarıhumma aşısı yaptırılmalıdır. Aşı yapıldıktan sonra alınan Uluslararası Aşı Sertifikası vize evrakları içinde yer alır.

Nijerya ülkesine seyahat etmek istiyorsanız mutla vize işlemlerine dair ayrıntılı bir araştırma içerisinde yer almalısınız. Bu sayede Nijerya vizesini oldukça pratik bir şekilde alabilir ve seyahatinize rahatlıkla başlayabilirsiniz. Marina Vize Başvuru Merkezin her türlü başvuru işleminin sorunsuz bir şekilde yapılmasını mümkün kılmaktadır. https://www.marinavize.com sayfasında profesyonel bir hizmet sizleri bekliyor.

 

Marina Vize Başvuru Merkezi

Adres: Aksaray Mah. Teceddüt Sok No:19/3 Fatih, İstanbul

Telefon: (+90) 212 530 04 31
Mobil: (+90) 541 963 17 14

Fax: (+90) 212 530 04 31
Mail: [email protected]
Web: https://www.marinavize.com

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir