eşya depolama uluslararası evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat
Microsoft, Yeni Windows 10 Güncelleme Önizlemesini Yayınladı

Microsoft, Yeni Windows 10 Güncelleme Önizlemesini Yayınladı

Microsoft bugün yayımlanan güncelleştirilmiş bir Cortana kişiliği ve Kenar iyileştirmeler ile PC’ler için yeni bir Windows 10 önizlemesi yaptı. Bu, şirketin 2017 yılının başında piyasaya çıkacak olan Windows 10 Creators Güncelleştirmesinin en yeni sürümüdür.

Windows 10 bir hizmettir , yani öncekilerden çok farklı bir şekilde inşa edilmiş,böylece sadece düzeltmeler değil yeni özellikler de dahil olmak üzere düzenli olarak güncellenebilir . Microsoft bu güne kadar pek çok güncellemeyi piyasaya sürse de, Creative Update büyük bir video olacak ve Ağustos 2016’da piyasaya sürülen Windows 10 Yıldönümü Güncellemesi’ni takip edecektir .

İlk önce, Cortana kişiliğini ilk gördüğünüzde yeni bir animasyonla güncellendi:

15002 build Microsoft click-to-run Flaş varsayılan olarak Edge ekledi. Günümüzün yapısı, Flash içeriği engellendiğinde daha net bir hale getirmek için URL çubuğuna yeni bir iletişim kutusu ekliyor:

Bulmaca simgesini tıkladığınızda, bir kez veya aynı siteye her gittiğinizde Flash’a izin verme izni verirsiniz.

Microsoft ayrıca Edge okuma deneyiminde bazı iyileştirmeler yaptı:

 • Bilgisayardaki Microsoft Edge’de yerel olarak kaydedilmiş bir EPUB kitabı okurken, sekme çubuğundaki önceki jenerik yerine bir kitap simgesi kullanılacaktır.
 • EPUB kitabı Microsoft Edge’de yüksek sesle okunurken sayfaları değiştirirseniz, okuyucu kitaptaki yeni yere atlar.
 • Microsoft Edge’de bir EPUB okurken yüksek sesle okuma ayarlarını değiştirdiyseniz, bu ayarlar daha sonra açılan kitaplar için korunur.

Masaüstü yapısı aşağıdaki iyileştirmeleri ve hata düzeltmelerini içerir:

 • Ayarlar> Cihazlar’a giderken Ayarlar uygulamasının kilitlenmesine neden olan sorunu düzeltti ve herhangi bir sorun olmadan bir Bluetooth cihazını eşleştirebilmelisiniz. Action Center’daki Bluetooth hızlı eylemi artık tekrar çalışmalıdır. Bu sorun, El Feneri hızlı işlem güvenilirliğini de azaltabilirdi.
 • Bir ekrana kablosuz olarak bağlanmak için Continuum’u kullanmak beklendiği gibi çalışmalıdır.
 • Bazen beklenmedik şekilde son Insider uçuşunda çalışmayan ekran döndürme ile sonuçlanan bir sorun giderildi.
 • Canlı karoların Outlook Posta ve Takvim gibi bazı uygulamaları güncellemediği bir sorunu düzeltti.
 • Ayarlar> Güncelle & güvenlik> Telefon güncelleme altında içeriden görünen kişiler, telefon bir kuruluş tarafından yönetilmek zorunda kalmasa bile “Bazı Ayarlar kuruluşunuz tarafından yönetiliyor” metnini görebilecekleri bir sorunu düzeltti.
 • Bilgisayardan telefonunuza bir klasörü yapıştıramadığınız veya sürükleyemediğiniz son uçuşlardan bir sorun düzeltildi
 • Bağlantılı bir uygulamayla bir web sitesine bağlantıya dokunulduğunda Microsoft Edge’in çökmesine ve ilgili uygulamayı açmamasına neden olan bir sorunu düzeltti.
 • Microsoft Edge’den doğrudan bir SD karta yapılan indirmelerin, yerel telefon deposundaki alanı beklenmedik bir şekilde kullanabileceği bir sorunu düzeltti.
 • Microsoft Edge’de yeni bir sekme açıldığında ve hızlıca yazmaya başlayınca klavyenin bir saniye sonra işe yaramayacağı bir sorunu düzeltti.
 • Kişisel yazarak sözlüklerinizin beklenmedik bir şekilde silinmesine ve klavyeyi sıfırdan eğitilmenize neden olabilecek bir sorunu düzeltti.
 • Bir telefon güncellemesinin indirilmesi sırasında bağlantısının kesilmesinden sonra Wi-Fi bağlantısının düşük olması nedeniyle tekrar Wi-Fi’ye bağlandığınızda, şu anda iyi bir Wi-Fi’ye bağlı olmasına rağmen indirme işleminin devam etmesi için daha iyi bir bağlantı gerektiğini söyleyen bir sorun düzeltildi bağ.
 • Miracast üzerinden kablosuz olarak Continuum’u telefonda kullanırken video oynatma deneyimini geliştirdi.
 • Ayarlar> Güncelleme ve güvenlik altındaki Windows İçeriği Programı simgesi artık bir alan olmamalıdır.

Bugünün güncelleme gelen PC’ler için Windows 10 yapı numarasını diken diken 15031 15042 inşa etmek (8 Şubat test için hazır).

Bu yapıda yedi bilinen sorun var:

 • Bilgisayarların küçük bir yüzdesi, bozuk bir kayıt defteri anahtarı nedeniyle bu yapıya güncelleme yapamayabilir . Bilgisayarınız, bu yapıya güncellenirken alışılmadık bir süre için önyükleme sırasında dönen noktalarla dolu siyah ekranda görünüyorsa, bilgisayarınızı sabitten yeniden başlatın ve ardından bir yönetici Komut İstemi’nde aşağıdaki komutları çalıştırın:

  Kayıt silme HKEY_LOCAL_MACHINE \ system \ setup \ upgrade \ nsimigrationroot / f

  Netsh int ipv6 yerel ayar devlet = devre dışı

  Silmek HKEY_LOCAL_MACHINE \ SYSTEM \ CurrentControlSet \ Control \ Nsi \ {eb004a01-9b1a-11d4-9123-0050047759bc} \ 28 / f </ strong>

 • Windows İçerdekiler yine de Spectrum.exe hizmetindeki kesintisiz istisnalara uğrayarak ses, disk G / Ç kullanımı çok yüksek olacak ve bilgisayarlarda Microsoft Edge gibi ayarları Ayarlar’ı açma gibi belirli işlemleri yaparken yanıt vermiyor. Bu durumdan kurtulmak için bir geçici çözüm olarak Spectrum.exe hizmetini durdurun ve C: \ ProgramData \ Microsoft \ Spectrum \ PersistedSpatialAnchors öğesini silin ve yeniden başlatın.
 • [GAMING] Bazı popüler oyunlar başlatıldığında görev çubuğunu en aza indirebilir. Oyunu geri almak için görev çubuğundaki oyunu tıklayabilirsiniz.
 • [GAMING] Bazı donanım yapılandırmaları, Yayın sırasında Oyun çubuğundaki yayın canlı inceleme penceresinin Yeşil renkte yanıp sönmesine neden olabilir. Bu, yayınınızın kalitesini etkilemez ve yalnızca Yayıncı tarafından görülebilir.
 • Microsoft Edge F12 araçları aralıklarla kilitlenebilir, askıda kalabilir ve girdileri kabul etmeyebilir.
 • Ayarlar> Güncelleme ve güvenlik altındaki Windows İçeriği Programı simgesi bir kare olarak gösterilir.
 • Windows Merhaba yüz kimlik doğrulaması, bazı Surface Pro 4 ve Surface Book aygıtlarında kilit ekranında bir “Kamera açılamadı” hatası göstererek çalışmayabilir.

Yukarıdakilerle sorun yaşamıyorsanız ve 15042’yi şimdi kurmak istiyorsanız, PC Ayarları başlığına gidin, “Güncelleme ve kurtarma” yı seçin, ardından “Önizleme oluşturur” u ve ardından “Şimdi Kontrol Edin” düğmesini tıklayın.

Microsoft, bugün Windows 10 Mobile 15043’ü kurdu. Şirket hala yeni bir aygıtla ilgili ayrıntıları ya da platform için uygun bir strateji paylaşmadı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir