MediaTek Yeni Yonga Seti Ailesi Helio A Serisini Sundu

MediaTek Yeni Yonga Seti Ailesi Helio A Serisini Sundu

“Advanced” kelimesinin kısaltılmışı olan A Serisi, 100-150 dolar arasında fiyatlandırılan akıllı telefonlara güç sağlamak için tasarlandı ve Qualcomm’un Snapdragon 400 serisi ile rekabet edecek. Yonga seti, çift kamera, Bluetooth 5.0, çift VoLTE ve ekran çentiğini desteklemekte. Ayrıca A serisi, MT6738 ve MT6739 yonga setlerine kıyasla çok daha yüksek RAM desteği sunuyor.

A22, her biri 2.0 GHz hızında dört Cortex-A53 çekirdeği olan dört çekirdekli bir yonga setidir. Sistem Imagination PowerVR GE8320 olarak adlandırılan tek çekirdekli GPU ile eşleştirilmiştir. Yonga seti, Helio P60’ın üretilmesi için kullanılan 12nm’lik bir proses üzerine inşa edilmiştir ve 28nm prosesi kullanılarak üretilen MT serisinden belirgin ölçüde daha ince olacaktır. Helio A22’nin arka kısmındaki maksimum 13 MP + 8 MP kamera desteği sayesinde popüler olan bokeh modunu, çok daha ucuz akıllı telefonlarda da görebileceğiz demektir. A22, ön tarafta ise 21MP sensöre kadar desteklemekte. Video kaydı noktasında ise 30 fps’de 1080p ile sınırlandırılmıştır.

MediaTek Helio A22’nin Teknik Detayları Belli Oldu!

Yonga seti, çift VoLTE’yi destekleyip 150 Mbps’e kadar yükleme hızına ulaşabilirken, 300 Mbps’e kadar çıkan indirme hızlarını da işleyebilmekte. Maksimum 1600 × 720 çözünürlüğünü destekleyen Helio A22, giriş seviyesi cihazlarla sınırlı kalacakken, şu anda oldukça popüler olan sonsuz ekranı desteklemektedir. Yani bu da ilerleyen zamanlarda daha ucuz telefonlarda da çentikli ekranları görebiliriz anlamına geliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir