Kodak, Kripto Para Madencisi Cihazını Piyasadan Geri Çekti

Kodak, Kripto Para Madencisi Cihazını Piyasadan Geri Çekti

Eğer profesyonel bir fotoğrafçıysanız, arşivinizin güvenli bir şekilde depolanmasını istersiniz. Aynı zamanda bu görüntüleri, teknolojinin son harikası olan blok zinciri sistemi temeline oturan bir platform üzerinden paylaşarak da para kazanabilirsiniz. Aynı cihaz sizin için kripto para madenciliği de yaparsa, son derece memnun kalabilirsiniz. Tüm bunlar için de sadece kiralık olarak kullanacağınız bir cihaza 3.500 dolar ödemek ise sizi biraz huzursuz edebilir.

Kodak, Bitcoin Madencisi Ürünü KashMiner’i Tanıttı!

KodakOne sistemi yukarıda saydığımız hemen hemen her özelliği bir araya getiriyordu. Sistemin merkezinde bulunan cihaz KashMiner, Bitcoin madenciliği yaparak aylık minimum 375 dolar aylık kazancı garanti ediyordu. Kodak’ın haricinde projenin arkasında ABD’li şirket Spotlite da vardı. CEO Halston Mikail, 80 adet KashMiner’ın Kodak merkez binasında kullanıldığını aktarmıştı. 

CES 2018’deki görkemli sunumuna rağmen cihaz, beklenen talebi görmedi. Aynı etkinlik sırasında KodakCoin adında kendi kripto para birimini de tanıtan Kodak, KashMiner’ı biraz gölgede bırakmış gibiydi. Zaten sürecin en başında bu yana bu işte bazı şeylerin yolunda gitmediğine dair şeyler vardı. KodakCoin ve KashMiner’ın bağlantısı ise hiçbir zaman netleşmedi. 

KodakCoin, fotoğrafçıların çalışmalarından para kazanmalarına yardımcı olmak için tasarlanan dijital bir platform KodakOne’un kripto para birimiydi. İzinsiz kullanılan görüntüler, blok zinciri sayesinde kolayca yakalanabileceklerdi. Ödemeler de KodakCoin cinsinden yapılacaktı.

Kodak’ın bütün planları suya düştü. KashMiner piyasadan çekilirken, KodakCoin projesi de askıya alındı. Yakın zamanda şirketten benzer bir adım gelip gelmeyeceği net değil.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir