Mantolama Seçimi Nasıl Olmalı?

Mantolama Seçimi Nasıl Olmalı?

Mantolama yapılara istenildiği şekilde uygulanabilir. Buna göre hem içeriden hem de dışarıdan yapmak mümkün olduğu gibi sadece içeriden ve dışarıdan olacak şekilde de yapılabilir. Eski tarz mantolama uygulamalarına baktığımız zaman insanların bu işi genelde içeriden bireysel olarak yapmayı tercih ettiklerini biliyoruz. Çünkü aynı konuda düşünüyor olmak pek mümkün değildir. Binalarda birisi mantolama tercih ederken birisi tercih etmezdi ve dolayısıyla bu hizmeti almakta öyle kolay olmazdı.

Mantolama Hakkında

Mantolama uygulamasının zorunlu olmasıyla birlikte artık insanlara da bunu istiyor musun diye sorulmuyor olması sayesinde her binanın A sınıfı enerjiye sahip oldukları ortaya çıkıyor. İnsanların buradan elde edilen tasarrufu görmesiyle birlikte referans görmüş ve talep artmıştır. Bu anlamda eski yapıtlarda da mantolama işlemi yapılarak enerji tasarrufu sağlanmaya başlanmıştır.  Bu konuda mantolama firmaları önerisi isterseniz Metpor mantolama firmasını size önerebiliriz.

Dış Cephe Mantolama

Dış cephe mantolama üzerine yapılan köpük benzeri bir madde olan strafor ile yapılmaktadır. Bu malzeme % 95 oranında hava içerdiğinden dolayı oldukça hafiftir bu nedenle de sonradan mekan üzerine yapılması halinde de ekstra bir yük getirmeyecektir.  Doğru ısı yalıtımı sayesinde cebinize de katkı sağlamış olursunuz. Örneğin kışın ısınma masrafı olarak her ay size belli bir miktarda tasarruf sağlamış olacaktır. Bunu da bir yıllık olarak ele aldığınız da ciddi bir birikim demektir. Kısacası şunu söyleyebiliriz ki mantolama uygulaması artık doğru firmalar tarafından yapıldığında beklenenin çok daha üzerinde kar sağlıyor. https://www.metpordekor.com adresinde Metpor Söve & Mantolama Ürünlerine ulaşabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir