Lyft’in Gösterge Tablosu Ekranı İşitme Engelli Sürücülere Yardımcı Olacak

Lyft’in Gösterge Tablosu Ekranı İşitme Engelli Sürücülere Yardımcı Olacak

Erişilebilirlik sadece engelli olanlar için değildir; Kapanım hepimize yarar.

İşitsel bir görüntüye görsel bir bildirim eklemek, kimseyi incitmez ve işitme engelli kişilerin normal aktivitelere katılmasına izin verir.

Örneğin, bir sürüş. Neyse ki, Lyft, işitme engelli sürücüleri güçlendirmek için sistemine iki küçük değişiklik daha ekledi.

 

Lyft, sürücülerinin sağır veya işitme zorluğunun ne zaman olduğunu binicilere bildirmeye başlamıştır.

Araba gelmeden önce, yolculara, ses yerine metin yoluyla sürücüleriyle iletişim kurmalarını ve arabada arabayla seyahat etmelerini sağlayacak bir yazılı mesaj alacaksınız. Çok basit bir şey, zaten olmadığına inanmak zor.

Binicilik şirketi, uygulamanın geliştirilmesine devam etmek için Ulusal İşitme Engelliler Birliği (NAD) ile ortaklık kurdu.

Ayrıca sağır ve zor işitme fırsatlarının farkındalığını artırmayı ve politika üreticilere eşit erişimin önemini vurgulamayı umuyor.

Uber, Lyft’ın bugün duyurduğu özelliklere benzer özelliklere sahiptir; ancak hepsi arabadaki donanım eklentisi yerine Uber uygulamasıyla yapılmaktadır.

Yeni bir yolculuk geldiğinde Uber sürücüleri akıllı telefonlarının ekranında sadece bir ses yerine bir flaş görürler ve yolcular da sürücülerinin durumuyla ilgili bir bildirim alırlar.

Mevcut donanım ve yazılımdaki basit değişiklikler, yetenek farketmeden, herkesi daha güzel yapar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir