Kış Lastiği İle Kışın Kaza Riskini En Alt Seviyeye İndirin

Kış Lastiği İle Kışın Kaza Riskini En Alt Seviyeye İndirin

Mevsimsel değişimlerde araç sahiplerinin mutlaka lastik değişimi yapması gerekli. Özelikle kış lastiği kullanmak yol tutuşu ve kaza yapma ihtimali açısından oldukça önemli.

Kış lastikleri kışın araçlarınızın yol tutuşlarını arttıracak özelliklerde üretilmesi sayesinde kışın yağışlı havalarda yaşanacak kaza riskini en alt düzeye indirecektir. Kışlık lastikler dört mevsim lastiklere göre daha yumuşak yanaklara sahip olması ve kullanılan kanalların daha derin olması sayesinde hem soğuk havalara daha dayanıklı hem de yol tutuşları daha iyidir.

Yazlık Lastikler Neden Kışın Kullanılmaz?

Yazlı lastikler özellikleri itibariyle soğuk havalarda yol tutuşu sağlamazlar. Kış lastiği üretilen malzemenin yapısı ve lastiğin kendi yapısı itibari ile kışın kullanımına daha uygundur. Yazlık lastikler üzerlerinde bulunan kanallar sadece yağmurlu havalarda daha çok yol tutuşu sağlamaya yönelik yapılmışlardır. Aynı zamanda aşırı yağmur yağışlarında da dört mevsim lastikler çok faydalı olmayacaktır.

Lastik Fiyatları

Lastik fiyatları lastiklerin markalarına ve fiyatlarına göre değişiklik göstermektedir. Satın alacağınız lastiklerin bilindik markalardan tercih edilmesi siz uzun vadede büyük faydalar sağlayacaktır. Kaliteli malzeme kullanımı ve lastiklerin dizaynlarında yapılan çalışmaların üretime aktarılabilmesi sayesinde daha uzun süre kullanabileceğiniz kışlık lastiklere sahip olabileceksiniz.

Yıllardır vermiş olduğumuz kaliteli hizmetler neticesinde sektörde ilk sıralarda yer alabiliyoruz. Bugüne kadar lastik sektöründe edinmiş olduğumuz tecrübelerle siz değerli müşterilerimizin en avantajlı şekilde lastik sahibi olabilmenizi kolaylıkla sağlıyoruz. Araçların ayakkabıları olarak düşünülebilecek olan lastiklerin uzun süreli kullanımları, ömürlerinin dolması ve kullanılan mevsim ve yol özelliklerine göre lastik kullanımı oldukça önemlidir. Bunun için sizi yönlendirecek ve en iyi performansı alabilmeniz için faydalı bilgiler verecek servislerden hizmet almanız oldukça önemlidir.

Lastiklerin doğru seçilmesi doğru kullanılabilmesi kadar önemlidir. Yol ve mevsim şartları gözetilmeksizin alınacak olan lastikleri fayda görmenizden çok zarara uğramanıza neden olacaktır. Bu nedenle lastik seçiminde tecrübeli servislerden destek almanız önemli olacaktır. Lastik fiyatları bazı etkenlere göre değişeceğinden kaliteli lastikleri fiyatlarına çok bakmadan alınması daha sonra daha büyük zararlar görmemeniz için oldukça önemlidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir