Jet Plazma Ultrason Yüz Germe

Jet Plazma Ultrason Yüz Germe

Estetik alanında gerçekleştirilen teknolojik atılımlara bakıldığında, geliştirilen tedavi yöntemlerinden alınan etkili sonuçlar, bu alandaki gelişmelerin başarısını ortaya koymaktadır. Bu alanda geliştirilen başarılı yöntemlerden birisi de, jet plazma ultrason yüz germe uygulaması olarak göze çarpmaktadır.

 

Cilt yüzeyine etki etmek suretiyle, hızlı bir biçimde yenileme sağlamakta olan bu yöntemle, öncelikli olarak göz kapağında ortaya çıkan kırışıklıklar olmak üzere, pek çok estetik çözüm, cerrahi operasyon ihtiyaç duyulmadan gerçekleştirilmektedir. Jet plazma enerjisinde, genellikle bir seanslık uygulama yeterli olmakta ve istenilen sonuçlar alınmakta olup, istisnai durumlarda tekrar uygulama gereksinimi olabilmektedir.

 

Jet Plazma Tekniği Nasıl Uygulanmaktadır?

 

İşlemin yapıldığı bölgelerde, gaz halinde bulunmakta olan azot ve su buharı, yüksek enerji aracılığıyla plazma enerjisine dönüştürülmektedir. Bu enerji sayesinde, cilt üzerinde oluşan lezyonun buharlaştırılması ve problemli dokuların yok edilmesi sağlanırken, aynı zamanda yeni doku oluşumu da başlatılmış olmaktadır.

 

Plazma enerjisi ile gerçekleştirilen jet plazma ultrason yüz germe uygulaması ile, havada var olan gazlar aracılığıyla bir etki sağlanmaktadır. Uygulama sırasında, herhangi bir ağrı, acı ve kanama söz konusu olmamaktadır. Bölgesel anlamda ciltte sıkılaşma sağlanmakta ve fazla derilerden kurtulma mümkün olmaktadır.

 

Uygulama öncesinde herhangi bir ön hazırlığa gerek bulunmamaktadır. İşleme başlamadan önce, uyuşturucu krem uygulanmakta ve yaklaşık olarak 30 – 45 dakika sonra uygulamaya geçilmektedir. Uygulama sonrasında, küçük kabuklu bir görüntü oluşabilmektedir. Bu görüntü, yaraya uygulanabilen fondöten veya güneş koruyucu kremler yardımıyla kapatılabilmektedir. Bu kabuklu görüntü, yaklaşık 4 – 10 gün sonra kaybolmakta ve iyileşme sürecinin tamamlanması ile gündelik rutin yaşantıya dönüş mümkün olmaktadır.

 

Jet Plazma Tekniği Hangi Bölgelerde Kullanılmaktadır?

 

Etkili yöntemlerden birisi olan jet plazma ultrason yüz germe yöntemi birçok bölgede uygulanabilmektedir.

 

Üst ve alt göz kapağı kırışıklıkları, göz çevresindeki kaz ayağı çizgileri, ergenlikte ve doğum sonrasında oluşan çatlaklar, aktif akneler, et benleri ve siğiller, boyun ve karındaki kırışıklıkla, sarkmalar, dudak üstündeki çizgi ve kırışıklıklar, güneş ve hamileliğin neden olduğu çeşitli lekeler, kulak kırışıklıkları ile yara ve ameliyat izleri gibi sorunlar için uygulanabilmektedir.

 

Jet Plazma Tekniği Seans Niteliği

 

Tek seansta hedeflenen sonuçlara ulaşılabilmektedir. Ancak, ihtiyaç duyulması halinde 2 veya 3 seans olarak planlanabilir.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir