İşte karşınızda yeni Xbox!

İşte karşınızda yeni Xbox!

HABERTURK.COM

Microsoft “Project Scarlett” adıyla geliştirdiği yeni oyun konsolu Xbox Series X’i resmen duyurdu. The Game Awards etkinliğinde sahneye çıkan ve 2020 yılının son aylarında piyasaya sürülecek olan Xbox Series X hem performans gücü hem de tasarımı ile dikkatleri üzerine topladı. 

Yeni konsolu tanıtan Xbox Başkanı Phil Spencer, “Xbox Series X gelecek tatil sezonunda bizi konsol oyunculuğunun geleceğine götürecek. En hızlı ve en güçlü Xbox konsolumuz performans, hız ve uyumluluğu yeni bir seviye oluşturacak” dedi.

Microsoft’un 15 oyun stüdyosuyla tarihinin en büyük ve en yaratıcı çeşitlilikteki platforma özel oyun serisini geliştirdiğini de duyuran Spencer, bu oyunlardan ilkinin Senua’s Saga: Hellblade 2 olacağını açıkladı. Xbox Series X’e özel oyunlar, Windows 10 mağazasında ve Steam aracılığıyla oyunculara sunacak.  Bu oyunların PC üzerinden de yayınlanması bekleniyor.

PC KASASI GÖRÜNÜMLÜ OYUN CANAVARI

Konsol oyuncularının pek de aşina olmadığı bir görünümü olan Xbox Series X, kule tipi bir tasarıma sahip. Bu tasarımla cihaz, oyun konsolundan çok PC kasasını andırıyor.

Xbox Series X, AMD’nin Zen 2 ve Radeon RDNA mimarisine dayanan özel olarak tasarlanmış işlemcilerini barındırıyor. Microsoft’un oyun tutkunları için kritik öneme sahip olan yükleme sürelerini iyileştireceğini vaadettiği Xbox Series X’te depolama teknolojisi olarak ise NVMe SSD kullanılıyor.