iOS 12 karşınızda!

iOS 12 karşınızda!

Apple, düzenlediği etkinlik ile beraber iPhone Xs, Max ve Xr modellerini hayranlarının beğenisine sundu. Tasarım konusunda aman aman bir değişikliğe gitmeyen marka, donanım bakımından dikkate değer bazı yeni özellikler bizlere sundu. 

Yaptığı donanım duyurularıyla teknoloji dünyasının gündemine oturan Apple, şimdi de donanımlara eşlik edecek olan iOS 12 işletim sistemini kullanıcılarının beğenisine sundu.

Peki iOS 12 bizlere neler sunuyor? Öncelikle güncellemeyi telefonunuza indirmeden önce şarjınızın yüzde 50’den fazla olduğuna dikkat etmeniz gerekiyor. Hatta iTunes üzerinden telefonunuzu yedekleyerek kendinizi sağlama almakta da yarar var. 

Apple’ın iOS 11’e oranla iki kat daha hızlı çalıştığını iddia ettiği iOS 12, eski model cihazlarda önemli bir performans artışı sağlamanın yanı sıra ARKit 2 ile birlikte gelen  artırılmış gerçeklik konusunda da önemli bir güncelleme olmayı başarıyor.

Beta sürümler ile yapılan testlerde iOS 12 ile yüzde 40’a varan bir açılış hızı (iPhone modelleri için) olduğu görülüyor. Ayrıca kullanım sırasında da performans artışı hissediliyor. Sadece bununla mı sınırlı her şey? Hayır.

iOS 12 çıktı! İşte özellikleri

iOS 12 ile gelen Pil Sağlığı özelliği ile pilin o anki durumunu ve pil tüketen uygulamaları görebiliyorsunuz. Android’de uzun süredir olan bu özellik sonunda iOS’a da geliyor. Yeni işletim sistemi ile gelen Siri Kısayolları özelliği ile sesli asistana daha karmaşık ve dolaylı komutlar verebiliyorsunuz. Bu yeni özellik de iOS 12 ile birlikte geliyor.

Peki iOS 12’yi nasıl sisteminize indirebilirsiniz? Güncellemeye ulaşmak için yapmanız gereken tek şey iPhone ya da iPad’inizden Ayarlar – Genel – Yazılım güncelleme yolunu takip etmek.  

Peki iOS 12 hangi cihazları destekliyor? Genel olarak bu cihazları sıralayacak olursak;

iPhone

iPhone X
iPhone 8
iPhone 8 Plus
iPhone 7
iPhone 7 Artı
iPhone 6s
iPhone 6s Plus
iphone 6
iPhone 6 Plus
iPhone SE
iphone 5S

iPad

12,9 inç iPad Pro 
12,9 inç iPad Pro 
9.7 inç iPad Pro
10,5 inç iPad Pro
iPad (2017 model)
iPad (2018 model)
iPad Air 2
iPad Air
iPad Mini 4
iPad Mini 3
iPad Mini 2
iPod Touch
iPod Touch

iPhone kullananlar dikkat!Mobil

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir