iOS 11.4 bataryası olay oldu!

iOS 11.4 bataryası olay oldu!

Mayıs ayı sonunda iOS cihaz sahipleriyle buluşan iOS 11.4 de kullanıcılara önemli bir sorun yaşatmış durumda. iOS 11.4 batarya sorunu bazı iPhone modellerinin bataryasını adeta öldürüyor.

iOS 11.4.1 Beta 2 yayınlandı!

Apple, geliştiriciler için iOS 11.4.1 Beta 2 güncellemesini yayınladı. İşte iOS 11.4.1 Beta 2 detayları ve destekleyen cihazların listesi!

iOS 11.4 batarya sorunu nasıl çözülecek?

AirPlay 2 ve Apple HomePod stereo hoparlör desteği sağlayan iOS 11.4 güncellemesi ile gelen batarya süresi sorunu, iPhone 6, iPhone 6S, iPhone 7, iPhone 7 Plus, iPhone 8, iPhone 8 Plus ve iPhone X arasındaki tüm cihazları etkisi altına almış gibi gözüküyor. Yani iOS 11.4 batarya sorunu ciddi sayıda kullanıcıyı etkilemiş durumda.

Geçtiğimiz yılın Eylül ayında sunulan iOS 11 hem iPhone hem de iPad cihazlar için devasa bir güncelleme olarak gelmişti. Öte yandan, sürüm yeniliklerinden çok beraberinde getirdiği birçok hata ile daha çok konuşuldu diyebiliriz. Daha sonra gelen güncellemeler de bu sorunları ortadan kaldırma iddiası ile gelse de sürüm bir türlü tam olarak oturtulamadı. Görünen o ki iOS 12 öncesinde bu durum pek de söz konusu olamayacak.

Birçok kullanıcı Apple destek forumları üzerinden iOS 11.4 yükledikten sonra batarya sürelerinin ciddi anlamda düştüğünü paylaşıyor. Hatta tam gün giden bataryanın, yarım gün bile dayanamadığı yönünde paylaşımlar söz konusu.

Bu sorunun Wi-Fi sebebiyle olduğu şeklinde iddialar bulunuyor. Kablosuz ağ bağlantısını kapamanın veya 5 GHz ağdan 2.4 GHz ağa geçiş yapmanın sorunu çözebildiği söyleniyor. Bazıları ise bunun bir faydasını görmediklerini ifade ediyor. Apple cephesinden ise konuyla ilgili olarak henüz herhangi bir açıklama yapılmış değil.

Apple’dan iOS cihazlar için kripto para yasağı!

Apple kripto para madenciliğini yasaklarken, App Store kurallarını güncelledi. İşte kripto para uygulamaları için alınan yeni kararlar!

Kısacası, Apple tarafından iOS 11.4.1 sürümü sunulmadan kullanıcılar bu batarya sorununu yaşamaya devam edecek. Şirketin iOS 11.3.1 imzalarını kapattığını ve geri dönüş şansını olmadığını da belirtelim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir