Instagram iOS 13 güncellemesiyle karanlık moda geçiş yaptı

Instagram iOS 13 güncellemesiyle karanlık moda geçiş yaptı

Gün içinde hepimizin yetiştirmesi gereken işleri, tamamlaması gereken projeleri oluyor. Ancak bilimsel olarak da kanıtlandığı üzere bir kişinin herhangi bir işin başında uzun saatler boyunca durması neredeyse imkansız diyebiliriz. Zaten bir süreden sonra kopmalar, işten sıkılmalar da kendini göstermeye başlıyor. Oldukça yeni bir uygulama diyebileceğimiz Serene, bu sıkıntıların önüne geçmeyi ve nerede olunursa olunsun kişinin yaptığı işe odaklanabilmesini esas alıyor.

Başarılı bir iş hayatı için kişinin kendine günlük hedefler belirlemesi çok önemli. Bu hedeflerin gerisinde kalındığında ise en başta psikolojik olmak üzere çeşitli sıkıntılar oluşmaya başlıyor. Fakat Serene, belirlenen hedeflerin gerçekleştirilmesine olanak sağlıyor.

Serene nasıl çalışıyor?

Öncelikle platformu birden çok şekilde kullanabileceğinizi belirtelim. Serene’i isterseniz bilgisayarınıza direkt olarak indirebiliyorsunuz, isterseniz daha çabuk erişim sağlayabilmek için tarayıcı eklentisi olarak da kullanabiliyorsunuz. Ancak eklentilerin yetersiz kaldığını ve uygulamanın başlı başına daha işlevsel olduğunu hatırlatalım. Uygulamayı indirdikten sonra mesleğinizi ve e-posta adresinizi sisteme tanıtmanız gerekiyor. Akabinde ilk olarak sizden bir “günlük hedef” iletmeniz bekleniyor. Daha sonra oturum başlıyor ve ambient tarzda bir odaklanma müziği ile varsayılan olarak yarım saatlik süreniz geri sayıma geçiyor. İsterseniz bu süreyi daha uzatıp kısaltabiliyorsunuz. Süreniz bittiğinde de bir bilgilendirme iletisi gönderiliyor. Böylelikle işinizi ortalama olarak ne kadar sürede yaptığınızı da öğrenmiş oluyorsunuz.

Serene’in tek yaptığı bununla da sınırlı kalmıyor. Özellikle bilgisayarda çalışırken Facebook, Twitter gibi sosyal medya siteleri de dikkatimizi dağıtmamıza neden oluyor. Serene, çalışma süresi boyunca girmekten çekindiğiniz web sitelerini engellemenize de yardımcı oluyor. İstediğiniz zaman bu engeli kaldırabiliyor ve bilgisayarınızı normal seyrinde kullanmaya devam edebiliyorsunuz.

Şu an için tamamen ücretsiz görünen Serene’i buradan deneyebilirsiniz. Platformun herhangi bir mobil uygulaması bulunmadığını da hatırlatalım.

Serene

Webrazzi Insights
Son Insights İçerikleri
Neobankalar, aylık ücretler söz konusu olduğunda geleneksel bankalara göre daha avantajlı
Direct-to-Consumer Girişimleri [Rapor]
Bağlantılı araçların güvenlik algısı Türkiye ve globalde farklılaşıyor

Son Insights Raporları
Direct-to-Consumer Girişimleri [Rapor]
İş Yaşamı Değerlendirmesi [Araştırma Raporu]
Yeni Nesil Bankacılık [Araştırma Raporu]

Insights hakkında detaylı bilgi
Şirketinizin Insights hesabı var mı?

0 0

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir