Huawei Mate 20 Pro İçin Android 10’lu EMUI Güncellemesi Yayınlandı

Huawei Mate 20 Pro İçin Android 10’lu EMUI Güncellemesi Yayınlandı

Google tarafından banlanan Huawei’nin son amiral gemisi telefonu Huawei Mate 30 serisi, hâlâ Google servislerini kullanamıyor ancak geçen yıl piyasaya sürülen ve geçen yılın en ses getiren telefonlarından birisi olan Mate 20 Pro, güncellenmeye devam ediyor. Mate 20 Pro, Android 10 tabanlı son EMUI güncellemesini almaya Hollanda’da başladı.

Yeni gelen EMUI güncelleme paketi, 4,42 GB boyutunda ve bu yüzden şirket, güncellemeyi doğru bir şekilde çalışan Wi-Fi bağlantısı üzerinden indirmeyi öneriyor. Güncelleme “10.0.0.136” yapı numarasını taşıyor. Android 10 güncellemesinin yanında güvenlik yaması da yükseltiliyor.

Güncelleme, tasarım anlamında yeniliklerle geliyor:

Güncellemeyi cihazlarına yükleyen bazı kullanıcılar, EMUI’ın en son sürümünün ekran görüntülerini sosyal medya aracılığıyla paylaştı. Huawei Mate 20 Pro’nun yeni güncellemeyle birlikte tasarımsal olarak önemli revizyona gittiğini söylememiz gerekiyor. Cihazınızda henüz güncelleme bildirimi yoksa telaş yapmanıza gerek yok çünkü Huawei, güncellemeyi kademeli olarak dağıtıyor. Yeni de cihazının Ayarlar bölümünden güncellemeleri kontrol edebilirsiniz.

Hatırlamak gerekirse Huawei Mate 20 Pro, 157,8 x 72,3 x 8,6 mm ölçülerine ve 189 gram ağırlığa sahip. Aynı zamanda cihazın her iki tarafı da cam ile kaplı. Bu sayede oldukça şık görünen telefonun ön kısmında, QHD+ 6,39 inç AMOLED ekran yer alıyor. Bu ekranın çözünürlüğü 3120×1440 piksel.

Ekranın altında bir parmak izi okuyucu sensör olduğunu da hatırlatalım. Ön taraftaki kamera ise 24 MP çözünürlüğe sahip ve bu kamera bir çentiğin içine konumlandırılmış. Kirin 980 işlemcisinden güç alan cihaz, 40 W’a kadar hızlı şarjı destekleyen 4.200 mAh batarya ile çalışıyor. Telefon; 40 MP, 20 MP ve 8 MP olmak üzere üç arka kamera ile gelmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir