eşya depolama uluslararası evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat
Hızıyla Zamanı Yavaşlatacak Hyperloop Treni, 2040 Yılına Kadar Hizmete Girecek

Hızıyla Zamanı Yavaşlatacak Hyperloop Treni, 2040 Yılına Kadar Hizmete Girecek

Günümüzde ulaşım, teknolojinin gelişmesi ile birlikte daha kolay ve daha hızlı bir hale geldi. Yine de mühendisler ulaşımı daha kolay ve hızlı hale getirmek için çalışıyorlar, bu çalışmalardan biri de Hyperloop.

Üst düzey ray ötesi sistem olarak tanımlanan araç, hava ve demiryolu taşımacılığını birleştirerek hızlı, rahat ve verimli bir ulaşım sağlayacak. Edinburgh Üniversitesi’ndeki Hyperloop takımı HYP-ED’in teknik yöneticisi Daniel Carbonell, Hyperloop konseptini gerçeğe çevirmek için araştırmalara devam ettiklerini belirtiyor.

Prototip modüller üretildi

Carbonell, İngiltere’de SpaceX’in düzenlediği uluslararası yarışmada ilk üç prototip modülü ürettiklerini belirtti. Carbonell, “Yarışmanın ana odağı hız ancak HYP-ED olarak bu platformu temassız manyetik kaldırma ve itiş gibi yeni teknolojileri sergilemek için kullandık.” açıklamasını yaptı.

Daniel Carbonell, Hyperloop projesinin uçak ve tren teknolojilerini birleştirip düşük basınçta yüksek hızlı kapsüller oluşturduğunu ve bununla birlikte 1287 km/saat gibi yüksek hızlara ulaşabilmeyi hedeflediğini belirtti. Mühendisler, bu sistemin 20 yıl içerisinde hazır olacağını ve bu sistemin en geç 2040 yılında kullanılacağını belirtiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to save temporary file for atomic writing. in /home/micderc1/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:35 Stack trace: #0 /home/micderc1/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(659): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/home/micderc1/...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /home/micderc1/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 35