Google’ın ‘Özel’ Yardımcısı LG Telefonlarına Geliyor Olabilir

Google’ın ‘Özel’ Yardımcısı LG Telefonlarına Geliyor Olabilir

Şu anda, Google’ın akıllı Asistan’ı edinmenin tek yolu bir Google Pixel veya Pixel XL sahibi olmaktır. Fakat uzun süre böyle olmayabilir.

Bir rapora göre BusinessKorea , LG, Amazon ile görüşmelerde olduğu söyleniyor Ve Google, gelecekteki telefonlarda Alexa veya Asistanı dahil etmeyi umuyor. Raporda, yaklaşan G6 en uygun görünmektedir. G6’nın Şubat ayının sonlarında Mobil Dünya Kongresi’nde ne zaman açılacağını öğrendik.

26 Şubat tarihinde İspanya’nın Barselona kentinde düzenlenecek Mobil Dünya Kongresi’nde açılacak G6’nın yapay zeka (AI) ses asistanı hizmeti “Google Assistant” ile yer alacağı söylentileri var. G6, Google Asistanı ile donatıldığında, Güney Kore’de bu servisi kullanan ilk akıllı telefon olacaktır.

Google, intelligent AI Assistant ürününün övgülerini seslendirdi – geçen Ekim ayında Pixel telefon hattını serbest bıraktığında ” your own personal Google ” olarak adlandırdı. O zaman, Asistan, yeni hattın özel bir özelliğiydi. LG, teknolojiyi kullanma haklarını güvence altına alırsa, bu özelliğin sona ermesini işaret edecek ve yakın gelecekte diğer Android cihazlarına kadar Asistan’ı açabileceğini belirtti. Elbette, LG’nin istediği şey Google’ın ona izin vereceği anlamına gelmiyor.

Google’ın ‘Özel’ Yardımcısı LG Telefonlarına Geliyor Olabilir

Neyse ki, LG’nin Bir B Planı Var Alexa var.

Şirket, Amazon’la zaten bir ilişki yaşıyor; çünkü Alexa, akıllı buzdolaplarından birinde bulunuyor. Bu ilişkinin (buz) kutusunun dışına çıkabileceğini ve daha fazla cihaz kullanabileceğini düşünme imkanı yaratıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir