Google, İşletmeler İçin “Meet,” Ürününü Duyurdu

Google, İşletmeler İçin “Meet,” Ürününü Duyurdu

Google, Hangouts uygulamasını işletmelerle ve tüketicilerden uzaklaştıracak stratejisinin büyük bir parçası olan Google Hangouts’la bir araya getirdi. Resmi bir açıklama yapmamasına rağmen, henüz Android’te bulunmayan bir iOS uygulaması ve kısmen işlevsel bir web sitesi (Techcrunch tarafından fark edildi) başlattı , garip bir şekilde. Uygulama, muhtemelen Google’ın Bulut tabanlı G Suite’in bir parçası olacak, ancak henüz orada listelenmiyor.

Google, geçtiğimiz yıl Hangouts’u işletmeler için “giderek daha fazla odakladığını” söyledi ancak bunun nasıl olacağı tam olarak belli değildi. Yine de, mevcut uygulamadan birkaç önemli değişiklik olduğunu görebiliyoruz. 10 taneden fazla 30 üyeye sahip HD video toplantılarını destekler, toplantılara (yalnızca kurumsal müşteriler için) arama yapmanızı ve tek bir tıklamayla katılmanızı sağlar. G Suite kullanıcıları, muhtemelen Google Asistan’ı kullanarak bir Hangout konuşmasını bir toplantıya dönüştürmeyi kolaylaştıran Gmail ve Takvim ile entegrasyona kavuştu.

Google geçtiğimiz günlerde Hangouts API’sını öldürdü ve bunu kullanan tüketici uygulamalarının 25 Nisan’dan sonra işe yaramayacağını söyledi.

Ürünü ticari kullanıcılar için daha profesyonel hale getirmek için, özellikle de kazayla bulaşan bağlantılarda çağrı kalitesini artırmak için İsveç’in Lime Audio’unu satın aldı. Facebook ve Microsoft’un son gelişmelerinde olduğu gibi, muhtemelen Google Assistant bot’unu programa dahil ederek randevuları planlamanıza, iletişim rehberinizde ve daha pek çok şey yapmanıza yardımcı olacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir