Geleneksel İşletmeler Neden Dijital Hale Geliyor?

Geleneksel İşletmeler Neden Dijital Hale Geliyor?

Sayısallaştırma artık KOBİ’ler veya büyük şirketler tarafından görmezden gelinen bir stratejidir. Hızla gelişen dijital dünyamızda hayatta kalan şirketler, esnek çevrimiçi stratejilere adapte olan şirketlerdir.

Sayısallaştırmanın ne kadar erişilebilir olmasına rağmen, uygulama zor olabilir. Küresel şirketlerin çoğunluğu zaten dijital hale getirmeye çalıştı. Bununla birlikte, sayısallaştıran on şirketten sekiz tanesi, girişimde başarısız oluyor, çünkü nasıl yapılacağını yeterince bilmiyorlar.

27 Temmuz’da International Enterprise (IE) Singapur’un i Advisory Forumunda, yerel şirketlerden dijital alıcılar almak isteyen karar vericiler, Tech in Asia’s Community tarafından desteklenen, “hız tanımlama” bölümü aracılığıyla beş farklı teknoloji geçmişindeki farklı profesyonelleri bir araya getirme şansına sahip oldular.

İşe romantikler yerine, katılımcılar geleneksel çevrimiçi geçişi nasıl yapılacağı konusunda zengin bir bilgelik arıyorlardı.

Açıkça görüleceği gibi, katılımcılar, teknoloji uzmanlarının yardımıyla çözmeye istekli oldukları fazla sayıda soru ve endişeye kapıldı.

Aşağıda, dijitalleştirme söz konusu olduğunda şirketlerin rahatsız olan şeylere bazı örnekler verilmiştir:

Müşteriler mobil cihazlara geçiyor

İşletmeler, pazarlarının çevrimiçi platformlara geçiş yaptıklarının farkındalar. Bununla birlikte, çevrimiçi pazarınıza dokunmak kendi Facebook sayfanızı oluşturmak kadar basit değildir. Kendi e-ticaret platformunuza, tamamıyla uygulanabilir bir web sitesine ve mobil uygulama esnekliğine ihtiyaç duyacaksınız.

Halihazırda çevrimiçi varlığını kurmuş olan işletmeler bile, dijital dünyadaki hızlı değişimlerden etkilenmez. Teknoloji endüstrisi daima değişiyor. Bir eğilim doruğa ulaştığında, başkaları onun için çok sıcaktır. Örneğin, Totobobo , solunum koruma maskeleri tasarlayan ve satan bir iştir. Totobobo kurucusu Francis Chu, müşterilerinin çoğunun online mobil alışverişin kolaylığını tercih ettiğine ilişkin görüşlerini paylaştı.

Bir başka örnek, beş yıl önce e-ticaret platformunu kuran çevrimiçi bir moda mağazası olan Saturday Club’dır. Halihazırda kurulmuş bir web sitesine sahip olmasına rağmen, Saturday Club artık mobil platformlara geçiş yapmalıdır. Müşterilerinin masaüstlerinde satın alma işleminden cep telefonlarına geçtiğini fark ettiler. Tüketicilerin satın alma gücünü mobil platformlara yönlendirmesi harika bir web sitesi tasarlamak yeterli değildir.

İşletmeleri iş dünyasına hızlandırmak

Dijital geçişi yapan tek yararlananlar tüketici değildir. Geleneksel ticaretten ticaretle uğraşan işlemlerde daha da sağlam olan şirketler, dijital yöntemlerin kolaylığı ve rahatlığını tercih etmektedir. Geleneksel yöntemlerin çevrimiçi işlemlerin hızına göre çok fazla zaman aldığını biliyorlar. Birkaç tıklama, kırmızı bant ve birden fazla imzanın güçlüğünü yenebilir.

Örneğin, köklü bir denizcilik ve mühendislik şirketi, eski iş süreçlerinin dijitalleştirme ile çarpıcı bir şekilde optimize edilebileceğini analiz edebilir. Geleneksel uygulamalara derinden inanan şirket, dijitalle nasıl başa çıkacağını bilemeyebilir.

Dijital yararları konusunda eğitmek

Küresel şirketlerin çoğunluğu sayısallaştırma değerini tanımasa da, daha geleneksel tuğla-harç şirketleri, özellikle de kurulan yöntemlerin daha önce kanıtlanmış olması durumunda, yabancı bölgelere girmek konusunda isteksiz davranıyor. Neden kırık olmayanları düzeltip soruyorlar.

Eunoia , yiyecek içecek işletmelerine hitap eden bir e-ticaret platformudur. Müşterilerle yüz yüze görüşmeler yapmak için daha geleneksel olarak bilinen bir endüstride yaşamak, birçok F & B işletmesi dijital gitme ihtiyacını görmüyor. Eunoia’nın en büyük zorluğu, işletmelere uygun bir arka uç çözümünün ön uçta bulunan süreçleri bile optimize edebileceğini eğitmektir.

Sayısallaştırmak, yıldırmak zorunda olmamalı. İçinde bulunduğunuz endüstriye bakılmaksızın, her zaman dijital bir yol almak için bir yol vardır. Aynı şekilde, ellerinden gelen herhangi bir şekilde yardımcı olmaya hazır bir teknoloji topluluğu da vardır. IE SG aracılığıyla ağ oluşturma iAdvisory Forumu deneyimli teknisyenlerle bağlantı kurmanın bir yoludur. Tech in Asia, teknoloji topluluğuyla ilgilenmek için birinci sınıf fırsatlar sunan daha birçok etkinliğe sahip.

Dijital dönüşümle mi uğraşıyorsunuz? Sayısal olarak dönüşmesi için doğru yeteneği nerede bulabileceğinizi merak ediyor musunuz? Dijital dönüşüme nasıl geçiş yapacağınızı merak ediyor musunuz?

Tech, Asya’nın Topluluk Toplama Ekibi’nde, teknoloji yeteneğini kullanma konusunda uzmanlaşmış ve Smartly.io gibi şirketlere işe alım ihtiyaçları konusunda yardımcı olan birinci sınıf bir işe alma hizmetidir. Doğru ekibi kurarak işinizi dönüştürmenize yardımcı olabilecekleri öğrenin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir