eşya depolama uluslararası evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat
Gelecekte Hepimiz Kişisel Sürüş Uçakları Yapacağız

Gelecekte Hepimiz Kişisel Sürüş Uçakları Yapacağız

Düzenli uçuşan uçaklar rahatsız edici, gizlilikten uzak istikralı işgalciler olabilir, ancak pazara tırmanıp bakkala gidebileceğiniz bir dron ne olacak?

Uygun şekilde adlandırılmış PassengerDrone şirketi, yeni iki kişilik uçak ile söz vermişti. Yolcuların dokunmatik ekranla etkileşim ötesinde bir şey yapmak zorunda kalmadan uçuyor. Gönderilen basın açıklamasında:

Küçük bir arabadan biraz daha büyük olan endüstri lideri PassengerDrone geleneksel nakliye araçlarını değiştirme potansiyeline sahiptir. Kullanımı kolay dokunmatik ekranı kullanan yolcular, drone devralınca, hedef yerlerini seçip, arkanıza yaslanıp gevşeyip, 80 kph (50 mil/saat) hızına kadar seyahat etme olanağıyla stresli yolculukları ortadan kaldırıyor.

Ve aracınızla olan adımınızı biliyorsanız, manuel mod da vardır.

Zanaat 16 elektrikli motor kullanır ve dikey kalkış ve iniş yapabilir. Bir başka eğlenceli gerçek: iç kısımları tek bir tel olmadan, tamamen fiber optiktir.

İnsansız test uçuşları Ağustos ayında gerçekleşti, ancak bu şirket ilerledikçe görülüyor. Hedef fiyat, düzenlemeler ya da tahmini çıkış tarihi gibi konularda yapılan başka sorulara henüz yanıt vermedi.

PassengerDrone’un bir yarışı olacak: EHang 184 uçağı taksi sadece Dubai’de teste başladı ve ABD denemeleri için temizlendi; MIT araştırmacıları, “uçan arabalar” olarak tekerlekli uçaklar üzerinde çalışıyor; ve benzeri şirketlerin Kitty Hawk (Google’ın Larry Page bir projesi) ayrıca teknolojiye yatırım yapıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir