GeForce NOW, Andorid İçin İndirilebilir Duruma Geldi

GeForce NOW, Andorid İçin İndirilebilir Duruma Geldi

Nvidia, Gamescom 2019 fuarında Android telefonlar için de GeForce NOW özelliğinin geleceğini şu sözlerle duyurmuştu: “GeForce NOW, yeterince güçlü olmayan 1 milyar bilgisayara beta hizmetini sunuyordu. GeForce NOW hizmeti, yakın bir zamanda en popüler ekranlardan biri olan Android telefonlar için de kullanılabilir olacak. Samsung ve LG’nin amiral gemilerini de kapsayan bir sistemle gelecek.”

“PC, MAC ve SHIELD TV hizmetlerinde olduğu gibi Android uygulaması için de önce beta sürümü yayınlanacak. Bu şekilde de uygulamayı geliştirmeye ve optimize etmeye devam edeceğiz. Bu mobil deneyiminden tam anlamıyla faydalanabilmek için Bluetooth’a sahip kontrolcüler kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Çünkü bazı oyunlar Android telefonlarda kontrolcü kullanmadan oynanamayabilir. “

Uygulamanın özellikleri:

Uygulama ilk önce Güney Kore kullanıcıları için kullanıma açılacak. Yani başka bölgelerde yaşayan kullanıcılar bu uygulamayı şimdilik Google Play Store’da bulamayacak. GeForce NOW, Android telefonunuzu Nvidia’nın bulut sisteminden yayılan güçlü GPU’ları kullanarak adeta bir oyun bilgisayarına dönüştürmeyi başarıyor. Fakat uygulamayı kullanabilmek için telefonunuzun sağlaması gereken belirli şartlar var.

En az 2 GB RAM ve Android 5.0 ya da daha güncel bir telefona sahip olmak. Daha iyi bir deneyim için en az 5Ghz hızında bir Wi-Fi’ın 15 Mbps hızında internet sağlıyor olması gerekiyor. SHIELD controller, Razer Raiju Mobile,Steelseries Stratus Duo gibi Bluetooth özelliği bulunan kontrolcülerden birine de sahip olmanız öneriliyor.  

 Şimdilik sadece Güney Kore’de mevcut olan uygulamanın zamanla diğer bölgeler için de kullanılabilir hale gelmesi bekleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir