Etkili Bir Ağ Nasıl Kurulur ?

Etkili Bir Ağ Nasıl Kurulur ?

İş hayatına başlarken en zor şeylerden biri, doğru insanları nasıl yakalayacağınızı bulmaktır.

Kusursuz ürün veya hizmete sahip olabilirsiniz, ancak bir karar vericinin “krallığın anahtarını” sunabilmesi için bu kadar büyük bir ara vermeniz yeterlidir.

Birçok genç iş dünyasına girmeyi hedeflediğinden, en önemli ilk adım, Ağınızı genişletmek için insanlara yardım et.

Ağınız gelişmiyorsa, başarılı olmayacaksınız. Bununla birlikte, bir ağ kurmak, işinizden uzak durmak için korkutucu bir görev gibi görünebilir.

Maalesef, ağlar iş dünyasında iyi bir şey yapmanın önemli bir unsurudur, ancak iyi haber şu ki etkili bir şekilde yapılırsa tutkularınız üzerinde aynı anda çalışmanızı engellememelidir.

1. Seninle Konuşmak İstiyorlar

Genç bir çocuğa ya da bir Fortune 500 şirketinin CEO’una konuşsanız da, her insanın ortak noktasında olan iki şey, her şeyden haberdar olmamaları ve sorunlarının olmasıdır. Birçok kişi, bir lehtar veya bir miktar değer biçmek umuduyla güçlü veya etkili yöneticilere, yöneticilere ve simgelere ulaşacaktır. Bununla birlikte, meşgul bir kişiyseniz, zamanınız ve ağınız sizin için değerlidir, bu nedenle rasgele bireyler hem bir fayda değil, hem de tehdit oluşturan bir tehdit ister.

Açıkça görülen tepki onları görmezden gelmektir: onlarla konuşmada hiçbir değer yoktur. Amacınız onlardan ne istediğini düşünmek yerine uzun vadeli düşünmek yerine cevap almaktır. Sahip oldukları bir sorunu çözmeyi teklif ederseniz, bir yanıt alırsınız ve bir ilişki geliştirebilirsiniz. Bu ilişkiyi kurmak, ağınızı kurmanın uzun vadeli hedefine yol açacaktır.

2. Yüz Yüze Etkileşime Odaklanın

Teknoloji, dünyayı daha küçük bir alan yapmak ve başkalarını birbirine bağlamak için bir araçtır. Hatta yeni insanlar bulmak ve buluşmak için harika bir araç olabilir. Ancak, etkileşimlerinizi çevrimiçi alanlarla sınırlarsanız, ileti dizilerini sağlam ilişkilere dönüştürmeyi başaramazsınız. Sonuçta, LinkedIn’inizde kimin bulunmadığı önemli değil Şebeke veya Facebook arkadaşınız kimdir ancak zaman geldiğinde yardım isteyip istemediğinizi öğrenebilirsiniz.

Çevrimiçi dünyayı keşfederken, önemli kişilerle konuşmaya ve onlarla tanışmaya başlayınca, sadece onlarla etkileşim kurmak yerine daha derin ilişkileri geliştirmeyi hedefleyin. Düğün davetiyesi alıp almayacağınıza karar vermelisiniz. Hayatları ile güncel kalmak, yaptıklarına ilgi duymak ve yakalamak için düzenli olarak yüz yüze görüşmek. Bunlar son ve güçlü faydalar haline dönüşecek olan ilişkilerdir.

3. Biriyle İlişkiyi Kesmeye Değeceğini Bilin

İş dünyasında en zor derslerden biri, kimin güçlü bir bağlantı olduğunu ve kimin olmadığını anlamaktır. Güçlü bağlantılar, başarılı olanlar, size bazı fikirler veya tanıtımlar sunabilirler ve genel olarak büyüyorlar ve onlarla birlikte büyümenizi görmek istiyorlar. Güçlü bağlantılar, ya büyümeyen ve itibarınızı incitecek olanları bile bilmiyorsanız ya da büyümenizi görmek istemeyenler için değildir.

Zamanla, kimin bilmeye değer olduğu ve zamanınızı kimin harcayacağı konusunda filtreleme konusunda ustaca olacaksınız. Buna ek olarak, hayatında kimin yanında kalmaya değer olduğunu ve kimin kime ait olmadığını anlamaya başlıyorsun. Ayrıca, bazı insanlar onları bilerek zamanınızı değiştirebilir. Durum ne olursa olsun, biri artık güçlü bir bağlantı oluşturmazsa ya da doğrudan size zarar verirse veya sizi sızlatıyorsa, onlarla bağlantınızı kesin.

Bir kişi ve bir iş adamı olarak büyümek, çevrenizdeki en iyi insana sahip olmanızı gerektirir, bu da mücadele ettiğiniz yerlerde ve yapamadığınız kapıyı açmanıza yardımcı olabilir. Başkalarıyla ilişkiler kurmaya ve sorunlarını çözmeye odaklanan bu zihniyetleri uygulaya biliyorsanız, ağınız ve kariyeriniz gelişecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir