Erkekler Hava Atmak için oynuyor, Peki Kızlar?

Erkekler Hava Atmak için oynuyor, Peki Kızlar?

Oyunların neredeyse tamamen dijital olarak harmanlanmasının üzerinden yıllar geçti. Artık pencereden kafanızı dışarı çıkardığınızda ip atlayan, futbol oynayan çocuklar görme ihtimaliniz oldukça düşük. Bu durum üzerine araştırmalar yapan BTK, kızların ve erkeklerin neden oyun oynadığını açıkladı.

Yapılan araştırmanın sonucunda, erkeklerin hemcinsleri arasında üstünlük kurmak ve hava atmak için oyun oynadıkları söylendi. Erkeklerin tercih ettiği oyun türleri olarak aksiyon-macera, strateji, spor ve online aksiyon oyunları gösterilirken, kızlarsa eğitsel soru-cevap ve zekâ oyunlarını tercih ediyor.

BTK Başkanı: 5G’yi Ticari Olarak Kullanan İlk 10 Ülkeden Biri Olacağız!

Bu doğrultuda BTK’dan yapılan açıklamalar gösteriyor ki erkekler kızlardan çok daha fazla bilgisayar oyunlarının etkisinde kalıyor. Yine farklı cinsiyetlere neden oyun oynadıklarını sorunca kızlar ‘zaman öldürmek’ ve ‘stres atmak’ gibi cevaplar verirken erkekler ‘kendi oyuncu karakterimi oluşturmak ve seviyesini yükseltmek, kendimi diğerlerinden üstün hissetmek ve oyunlarda seviye satarak para kazanmak’ şeklinde yanıt vermiş.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir