eşya depolama uluslararası evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat
En iyi uygulamalar belli oldu

En iyi uygulamalar belli oldu

Kullanıcılar, tek dokunuşla dünyanın diğer ucundaki bir geliştiricinin hayatı kolaylaştırma veya eğlenme amacıyla geliştirdiği uygulamayı indirebiliyor. Türk startup’lar da dikkat çeken uygulamalara imza atanlar arasında. Sporda Fitwell ve meditasyonda ise Meditopia ilk akla gelenler arasında. Kısacaası dijital dünyanın en önemli parçası uygulamalardan geçiyor. Apple da uygulama ekosistemindeki trendleri göstermek için her yıl App Store’un “En iyiler” listesini paylaşıyor.

New York’ta düzenlenen özel bir etkinlikle 2019’un en iyi uygulamalar ve oyunlar duyuruldu. 2019’un en iyi uygulamaları şu şekilde:

* Yılın iPhone Uygulaması: Spectre Camera. Artırılmış gerçeklik ve uzun pozlamayla yaratıcı fotoğrafların çekilmesini sağlıyor.

* Yılın iPad Uygulaması: Flow by Moleskine. Gerçeğe yakın bir çizim deneyimi sunuyor. Grafit, kesik uçlu keçeli kalemler ve daha birçok kalem seçeneğine sahip.

* Yılın Mac Uygulaması: Affinity Publisher. Bir katalog ve broşür tasarım uygulaması. Herkesin profesyonel bir tasarıma yapabilmesini amaçlıyor.

* Yılın Apple TV Uygulaması: The Explorers. Gezginlerin fotoğraf ve video paylaşımlarını bir araya getiriyor. Türk gezginlerin de yer aldığı uygulamada, paylaşılan içeriklerin konumu da paylaşılıyor.

* Yılın iPhone Oyunu: Sky: Children of the Light. Engin semalarda süzülün ve gök cisimlerinin yollarını bularak tekrar gökyüzüne ulaşmalarına yardımcı oluyorsunuz.

* Yılın iPad Oyunu: Hyper Light Drifter. Klasik 16 bit macera oyunlarına yeni bir yorum getiren oyun, hayatta kalma mücadelesine sahne oluyor.

 * Yılın Mac Oyunu: GRIS. Heyecan verici bir dijital sanat çalışması olan bu muhteşem bulmaca/platform oyunu, trajik bir kaybın ardından umudu, matemi ve hayatın parçalarını tekrar bir araya getirmeyi keşfediyor.

* Yılın Apple TV Oyunu: Wonder Boy: The Dragon Trap. Lizardcube ve dizinin yaratıcısı Ryuichi Nishizawa tarafından geliştirilen, yarı kertenkele olan yalnız bir kahramanın hayat boyu sürecek bir maceraya atıldığı 80’lerin sevilen oyunu Wonder Boy, el çizimi animasyonlar ve yeniden tasarlanan orijinal müziklerle yepyeni bir görünüm kazanıyor.

Trendleri paylaştı

Ayrıca Apple, uygulama ve oyun trendlerini de paylaştı. Uygulama tarafında “hikaye anlatımını kolaylaştırmak” başlığı öne çıkıyor. Bu trende örnek olan uygulamalar; Anchor, Unfold, Steller, Over ve Wattpad oldu. İşin oyun boyutunda ise “popüler oyunlara yeni bir soluk getirmek” trend olarak paylaşıldı. Mario Kart Tour, Minecraft Earth, Pokémon Masters, Assassin’s Creed Rebellion, Gears POP!, The Elder Scrolls: Blades ve Call of Duty: Mobile gibi popüler oyunlar, trendler arasında yer aldı.

 

G.Saray’dan Muslera’ya sürpriz teklifNurgül Yeşilçay sergi açıyorMensah sözleşmesini feshediyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir