Elon Musk, Şimdi de Tuğla İşine Giriyor!

Elon Musk, Şimdi de Tuğla İşine Giriyor!

Popüler çağın en önemli girişimcilerinden olan Elon Musk, söyledikleri ve yaptıklarıyla akıllara kazınıyor. Son zamanlarda farklı iş alanlarına da ilgi duyan ve bu noktalara doğru girişimde bulunan Musk, Boring Company isimli bir şirket kurdu.

Bu şirket ile temel olarak trafik sorununa odaklanan başarılı girişimci, yeni kurduğu firması ile tuğla işine de el attı. Günümüzün en büyük problemlerinden olan trafiğe çözüm bulmak için bir proje fikrinde bulunan ve bunu hayata geçiren Musk, işi gereği oldukça uzun tüneller kazıyor. Los Angeles Uluslararası Havalimanı ile şehir merkezi arasındaki yolu trafiksiz bir şekilde tasarlayan girişimci, kazdığı tüneller nedeniyle de ciddi miktarda toprak elde etti.

Çıtayı İyice Yükselten Elon Musk: “Su Kirliliğinize %100 Çözüm Üreteceğim”

Bu toprak yığınını akılcı bir şekilde değerlendiren firma, özel makineler kurarak çıkan toprağı tuğla haline getiriyor. Tanesini 10 cent gibi bir fiyata satacak olan Boring Company, hiçbir şeyi ziyan etmemesiyle de takdir edildi. Üretilen tuğlalar ile bazı denemeler de yapmış olan şirket, bu tuğlalar ile özel tarihi binaların de dikilebileceğini belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir