Eda Taşpınar ile ilgili merak edilen 8 detay

Eda Taşpınar ile ilgili merak edilen 8 detay

Eda Taşpınar hakkında merak edilen 8 bilgi14 saat önce

Sosyetenin tanınmış ismi Eda Taşpınar, fit vücudu, bronz teni ve hepsinden önemlisi yaratıcılığıyla her zaman adından söz ettirmeyi başarıyor. Bronzluk denince ilk akla gelen isim olan Eda Taşpınar hakkında merak ettiklerinizi sizler için bir araya getirdik.

Eda Taşpınar İstanbul doğumlu!

Eda Taşpınar, 1 Mayıs 1980 tarihinde İstanbul’da doğdu. Babası, Moda Deniz Kulübü’nün başkanı olduğu için, çocukluğu orada geçti. Taşpınar’ın annesi, İsveç asıllı Suzan Yontunç, dedesi ise Türkiye’nin ilk heykelcisi ve Atatürk’ün heykeltıraşı Kenan Yontunç’tur.

Eda Taşpınar’ın eğitimi

11 yaşındayken ailesiyle Miami’ye yerleşti. Orada 2 yıl okuduktan sonra Türkiye’ye geldi ve Robert Koleji’nde eğitimine devam etti. Robert Koleji’nden de son senesinde ayrıldı. London College of Fashion’da bir yıl eğitim aldıktan sonra Londra’da Central School of St.Martins’de de moda eğitimi aldı. Okul bitince bir sene daha Londra’da kaldı ve sonra İstanbul’a dönüş yaptı.

Modaya ilgisi çok fazla!

Londra’da okurken Armani, Vivienne Westwood, Stella McCartney, Maxmara gibi dünyaca ünlü birçok markada çalışan Taşpınar, ayakkabı ve çanta tasarlamaya başladı.

Kendi ürünlerini satışa sundu!

Vizyonu ‘Kadınları mutlu etmek’ olan Taşpınar, 2012 yılında şirket kurarak, kendi güneş ürünlerini ve bitkisel şampuanları satışa sundu.

Eda Taşpınar boyu ve kilosu

Eda Taşpınar, düzgün fiziğiyle sosyal medyayı çok iyi kullanıyor. Uzun süredir Yunan adalarında tatil yapan Taşpınar 1.74 boyunda, 53 kilo ağırlığında. Formunu, sağlıklı beslenmeye ve haftanın 5 günü spor yapmaya borçlu…

Eda Taşpınar sevgilileri

Taşpınar, kendinden yaşça büyük Nurettin Hasman ile bir dönem aşk yaşadı. 8 yıl süren birliktelik boyunca gündemden düşmedi. Daha sonra sporcu Bora Kozanoğlu ile yeni bir birlikteliğe başladı. Şimdilerde ise Serhat Tuncay ile birlikte…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir