eşya depolama uluslararası evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat
Durdurulan OxygenOS Güncellemesi, OxygenOS 10.0.1’le Yeniden Başladı

Durdurulan OxygenOS Güncellemesi, OxygenOS 10.0.1’le Yeniden Başladı

Geçtiğimiz haftalarda OnePlus 7 ve 7 Pro için Android 10 tabanlı OxygenOS 10 güncellemesini yayınlayan OnePlus, orijinal güncellemenin belirli hatalar ve sorunlar nedeniyle duraklatılmasından sonra OnePlus 7 ve OnePlus 7 Pro için OxygenOS 10.0.1 güncellemesini belirli bölgelerdeki kullanıcılar için yayınladı.

Resmi OnePlus forumlarından duyurulan güncelleme, oldukça büyük bir boyuta sahip. Yaklaşık 2 GB boyutunda olan bu güncellemenin OxygenOS 10.0 güncellemesi yayınlandığında güncelleme yapma şansı bulamayanlar için Android 10’a geçmeyi sağlayan tam yükseltme olduğunu söyleyebiliriz. Dilerseniz yeni özellikler, temalar, ekstra akıllı ekran özellikleri ve hatta kamera performans ayarlamaları dâhil pek çok yeniliği içeren bu güncellemeye yakından bakalım.

İşte OxygenOS 10.0.1’in getirdiği tüm yenilikler:

Sistem:

Android 10’a yükseltildi. Kullanıcı arayüzü yenilendi. Konum izinleri, gizliliği arttırmak için geliştirildi. Ayarlar’daki yeni özelleştirme seçeneği, Hızlı Ayarlar’da görüntülenecek simge şekillerini seçmenize olanak sağlıyor. Genel hata düzeltmeleri ve geliştirmeler eklendi.

Tam ekran hareketleri:

Geri gitmek için ekranın sol veya sağ kenarından içe doğru kaydırma hareketi eklendi. Son uygulamalarda sola veya sağa kaydırmaya izin veren alt gezinti çubuğu eklendi.

Diğer yenilikler:

Yeni “Game Space” özelliği, daha kolay erişim ve daha iyi bir oyun deneyimi için tüm favori oyunlarınızı tek bir yerde birleştirmeye olanak sağlıyor. Ortam ekranı için belirli zamanlara, konumlara ve olaylara dayalı “Akıllı Ekran” özelliği eklendi. (Ayarlar – Ekran – Ortam Ekranı – Akıllı Ekran) Mesajlardaki yeni bir özellik sayesinde “spam” özelliği taşıyan belirli anahtar kelimeleri engellemek mümkün. Fotoğraf kalitesi artırıldı.

OxygenOS 10.0.1’in birkaç küçük nokta dışında dağıtımı durdurulan OxygenOS 10.0 ile neredeyse aynı olduğunu söylemek mümkün. Güncelleme, şu an yalnızda bulut üzerinden belirli cihazlara yollanıyor ve şirket henüz indirme bağlantılarını yayınlamadı. Bu sebeple cihazınızın yazılım güncellemelerini kontrol etmek şimdilik yapılabilecek tek şey.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir