Dünyanın En Güçlü Kahvesi Uzaya Gönderildi

Dünyanın En Güçlü Kahvesi Uzaya Gönderildi

Elon Musk’ın başarılı projesi SpaceX ile ortak bir projeye girişen Death Wish Coffie; Uluslararası Uzay İstasyonuna gönderilen kargoya dünyanın en sert kahvesini de ekledi.

SpaceX’in Gün Doğarken Ateşlediği Yeni Roketi, Gökyüzünde Muhteşem Bir Manzara Oluşturdu

SpaceX’in Dragon adlı kargo aracıyla gönderilen kahve, uzay koşullarına uygun hale getirilerek astronotların hizmetine sunuldu. Gönderilen kahvenin öncelikli olarak konsantre bir şekilde ısıtıldığını, daha sonra dondurulduğunu belirten Death Wish Coffee yetkilileri, kurutulan ve sıkıştırılmış hale getirilen kahvenin tıpkı klasik bir kahve gibi su eklenerek içilebileceğini belirtti.

Günde Altı Bardak Kahve İçmek Erken Ölüm Riskini %16 Oranında Azaltıyor

NASA gıda uzmanları ile birlikte çalışan ekip, uzay şartlarına uyumlu hale getirilen kahvelerinin %200 oranında daha çok kafein içerdiğini dile getirdi. Şirketin bu proje sonrası espirili bir reklam fikri olarak, “Galaksinin En Güçlü Kahvesi” sloganını kullanacağı tahmin ediliyor.

Bu pazartesi itibariyle içinde bolca kahve ve 20 civarında denek farenin bulunduğu kargonun astronotların eline ulaştığı bildirilirken; “Cimon” isimli yapay zeka teknolojisine sahip bir robotun da kargoya dahil edildiği bilgisi kamuoyuna açıklandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir