Diş Teli Tedavisi Nedir?

Diş Teli Tedavisi Nedir?

 

Diş teli, sıralanışı bozuk ve çarpık olan dişlerin düzeltilmesi amacı ile uygulanmaktadır ve genç yaşlardan itibaren başlayarak her yaşta uygulanabilmektedir. Bu diş tedavisinde, dişlere braketler takılır ve bu braketlere kuvvet uygulanır. Uygulanan kuvvetler neticesinde diş dizilimi ideal düzene kavuşur. Diş yapısı bozuk olan kişiler ve diş teli tedavisi düşünen kişiler, bu tedavi hakkında araştırmalar yapmakta ve diş teli fiyatları ile ilgili bilgi arayışına girmektedir.

Diş teli tedavisi sadece bozuk diş dizilimi durumlarında değil, aynı zamanda çıkmayan dişlerden dolayı oluşan boşluklar nedeni ile ya da kırık dişler nedeni ile de düzgün görünüm elde etmek için de uygulanmaktadır.

Diş Teli Çeşitleri

Diş teli tedavisi farklı şekillerde uygulanmaktadır ve farklı çeşitleri bulunmaktadır. Bunlar:

Lingual Diş Teli

Metal Diş Teli

Şeffaf Diş Telidir.

Diş tellerinin çeşitleri, kullanım amaçlarına göre farklılaşmaktadır. Bu bağlamda, Lingual diş telleri, dişlerin iç kısmında yer alır ve genellikle yetişkinler tarafından tercih edilir. Metal diş telleri, dişlerin dış yüzeyine uygulanır ve en sık kullanılan diş telidir. Şeffaf diş telleri ise görünümü nedeni ile tercih edilmektedir çünkü estetik bir görünüm sağlamaktadır fakat diğer diş tellerine göre bakımı oldukça zordur.

Diş Teli Tedavisinin Ücreti

Diş teli tedavisinin standart olarak belirlenen bir ücreti bulunmamaktadır. Günümüzde 2.500 TL ile 5.000 TL arasında değişiklik gösteren meblağlarda bu tedavi uygulanmaktadır. Diş teli fiyatının, geniş bir fiyat aralığında olması; kliniklerin özelliklerine, uygulamalarına ve tedavide uygulanan diğer işlemlere göre değişiklik göstermektedir. Aynı zamanda, diş teli tedavisinin yapıldığı şehir ve kliniğin bulunduğu çevre de fiyata etki etmektedir.

Akvadent, müşterilerine ağız ve diş sağlığı konusunda pek çok hizmet sunduğu gibi diş teli tedavisi hizmeti de sunmaktadır. Müşteri memnuniyeti odaklı olarak uzman diş hekimleri ile birlikte çalışan Akvadent, sizin için en uygun koşullarda diş teli tedavisini uygulamaktadır. Eğer diş yapınız bozuk ise ve diş teli tedavisi düşünüyorsanız www.akvadent.com adresini ziyaret ederek hizmetlerimiz hakkında bilgi alabilir, sorularınızı sorabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir