bodrum escort
Dijital Başarı İçin, STEM Becerilerinin Ötesinede Bakın, Bilgisayar Bilim Adamları

Dijital Başarı İçin, STEM Becerilerinin Ötesinede Bakın, Bilgisayar Bilim Adamları

Dijital oyunda ön plana çıkmak ve aksatmayı önlemek isteyen kurumların teknoloji ile yaratıcı olmaları gerekiyor.

Bu, geleneksel bilim, teknoloji, mühendislik ve matematik (STEM) uzmanlığının ötesinde bir çeşit beceri ve bakış açısı gerektiriyor. Bazı önde gelen bilgisayar mühendisleri bile işleri ileriye taşımak için teknoloji becerilerinin ötesine geçeceğini söylüyorlar.

Bu bilgisayar bilimcilerinden bazıları, Las Vegas’taki son CA World konferanstaki bir panel tartışmasında gözlemlerini sayısal beceriler aralığı üzerine paylaştı.

CA Technologies ve moderatörün baş teknoloji görevlisi olan Otto Berkes bugünün ve yarının dijital işletmeleri için gerekli olan becerileri sordu. Panel üyeleri, STEM becerilerinin geliştirilmesinin çocuk eğitiminde daha erken tanıtılması ve teşvik edilmesi gerektiği konusunda görüş birliğine vardı. Bununla birlikte, dijital ekonomideki başarı STEM yeteneklerini arttırmaktan fazlasını gerektirir; çeşitli geçmiş, beceri seti ve perspektiflere sahip kişilerin katılımını gerektirir.

CA Technologies’in seçkin mühendisi ve üst düzey yöneticisi olan Debra Danielson, “STEM’i bulma ve geliştirme konusunda aşırı döndürüyoruz” dedi.

“Sanırım geliştikçe, derin analitik kodlama teknolojik özelliklerine sahip olmamaları için daha fazla insanı buraya getireceğiz. Çünkü, işle ilgili sorunları çözmek için AI kullanmaya yönelik kodlamaya ve kodlamaya odaklanacaklar. Sadece mühendis değil, dansçı ve dilbilimciye hitap eden ürünler, çözümler ve teknolojiler istiyoruz. Bu yüzden onları getirmek zorundayız. “

Çeşitlilik için de yapılacak güçlü bir ticari vaka var. “En iyi teknik veya iş zorluklarından birini denemek ve çözmek istersen, bir odada havacılık mühendisliği dereceye sahip bazı beyaz orta yaşlı erkekler sopa edebilir ve kesinlikle bir cevap buluruz” diyor.

Seçkin mühendis ve kıdemli Howard Abrams CA Technologies’de mühendislikten sorumlu genel müdür yardımcısı. “Mutlaka doğru olan değil, mutlaka en iyisi değil, fakat çabucak bir cevap bulacağız.” dedi.

Yeniliğe her zamanki gibi kısıtlamak yerine, “Gerçekten yapmanız gereken, çeşitli eğitim ve becerilere sahip bir odaya beyin fırtınası yapmak için bir odaya çeşitli görüşler içeren insanlar kazandırmak ve sorunu en iyi nasıl çözeceğinizi ve yaratıcı olmanın yollarını bulmanızdır” “Dedi

Çeşitlilik gerçek bir iş etkinleştiricisi “modaya uygun bir açıklama değil, en iyi sonuca nasıl ulaşırsınız” Berker kabul etti. “Yeni nesil zorluklar için bildiğiniz disiplinler arası çok disiplinli problem çözücülerini gerçekten geliştirdiğimizden emin olmalıyız.”

CA’daki seçkin mühendis ve üst düzey yetkili yardımcısı Richard Philyaw, “liberal sanat eğitiminin klasik değerlerine geri dönülmesini ve STEM’in bir parçası olmasını ve bunun bir parçası olmasını” çağrısında bulundu.

Odak noktası üç kritik faktörler: “eleştirel düşünme yeteneği, öğrenmeyi öğrenme ve iletişim.” İletişim, “fikirlerini ifade edebilmek değil, dinlemek, dinlemek ve dinlemek için istekli olmak” ve ” duydum ve dünyayı daha iyi bir yer haline getirmek için teknolojiyi nasıl kullanacağınıza dönüştürdünüz.”

Philyaw, “doğru türde yaratıcı problem çözücüleri geliştirdiğimiz için eleştirel bir tavır. Çünkü bugün karşılaştığımız zorluklar karmaşıktır ve giderek artacaktır” dedi. “Hem sanayide hem de hükümette boru hattının sonundan çıkan taze yetenek için fırsatlar sağladığımızdan emin olmalıyız ve bu yeteneği beslediğimizden emin olunuz.”

Danielson, bunun için “teknoloji temelli işletmelere getirdiğimiz yeteneğin diyaframını” açmamız gerekiyor.

 “Her iş teknoloji temelli bir işletme haline geliyor, bu nedenle bu yetenek aralığı sadece daha büyük olacak. ”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir