Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı, esnaf temizliğe başladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı, esnaf temizliğe başladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine Toplantısının ardından yaptığı açıklamada 1 Haziran itibariyle uygulanacak olan kademeli normalleşme takvimini açıkladı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, yeme-içme yerlerinde belirlenen kurala göre 07.00 ile 21.00 saatleri arasında masaya servis yapılabileceğini ve kahvehane, çay bahçesi, halı saha, spor salonu, lunapark gibi işletmelerin de Pazar günü hariç 07.00 ile 21.00 saatleri arasında hizmet verebileceğini açıkladı. Yapılan açıklamanın ardından yeme içme işyeri olan esnaf, akşam saatlerinde işyerlerinde temizliğe başlayarak, masaları yarına hazır olacak şekilde yerleştirmeye başladı.

“Masalarımızı açtık, sandalyelerimizi kurduk, hazırlıklarımızı yapıyoruz”

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarının ardından işyerinde temizlik çalışmasına akşamdan başlayan esnaf Oktay Demir, “Sayın Cumhurbaşkanımızın açıklamasıyla sabah 07.00-21.00 itibariyle masalara servis yapabileceğiz, müşteri kabul edebileceğiz. Tekrar inşallah açıldık, müşterilerimizi ağırlamaktan mutlu olacağız, bekliyoruz. Masalarımızı açtık, sandalyelerimizi kurduk, hazırlıklarımızı yapıyoruz, temizliklerimizi yapıyoruz. Çalışmalarımız devam ediyor. Umarım bir an önce bu virüs biter ve herkes rahat bir yıl sürer” dedi.

“Temizliğimizi yapıyoruz. Kısmetse yarın da açacağız”

Köfte dükkanını temizleyerek yarın için hazırlık yapan köfteci Gökhan Karadağ da, “15 aydır hakikaten zordaydık. Bu haberle gördüğünüz gibi temizliğimizi yapıyoruz. Kısmetse yarın da açacağız. En azından yazın nefes alacağız. Birikmiş olan borçlarımızı ufak ufak da olsa temizleyeceğiz” diye konuştu.

Yusuf Eker

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir