eşya depolama uluslararası evden eve nakliyat uluslararası evden eve nakliyat
Bulut Tabanlı Oyun Servisi Google Stadia’nın Çıkış Tarihi Belli Oldu

Bulut Tabanlı Oyun Servisi Google Stadia’nın Çıkış Tarihi Belli Oldu

Öncelikle Google Stadia’nın çalışma mantığını kısaca açıklayalım. İşletim sistemi farketmeksizin tüm sistemlerde çalışacak olan Google Stadia, bulut tabanlı oyun altyapısı sayesinde yüksek kalitede HDR grafikler ve akıcı kare hızları sunuyor.

Kullanıcılar, Google’ın oyun akış servisi sayesinde düşük donanımlı bir bilgisayara sahip olsalar dahi, arzu ettikleri her oyunu 4K çözünürlükte saniyede 60 karelik akış ile oynayabilecekler. Bunun için ihtiyaçları olan tek şey ise video izlenecek bir cihaz.

Google Stadia servisinde Stadia Pro ve Stadia Founder Edition olmak üzere iki farklı üyelik seçeneği bulunuyor. Aylık 9,99 dolar fiyata sahip olan Stadia Pro, her ay bir bedava oyun ve 4K çözünürlük / 60 fps desteği sunuyor. Hatırlayacağınız üzere verilen ilk bedava oyun Destiny 2 olmuştu.

Aylık 11.99 dolar karşılığında satılan alınan Stadia Founder Edition ise Stadia Pro servisi ve Chromecast Ultra servisine üç aylık erişim imkanı tanıyor. Ek olarak Stadia Pro’nun , 5.1 surround ses ile 4K / 60 fps HDR kalitesindeki görüntüleri saniyede 35Mb ile indirdiğini de söylemeden geçmeyelim.

Google’ın bulut tabanlı oyun servisi Google Stadia, 19 Kasım’da piyasaya çıkacak. Stadia aboneleri, Red Dead Redemption 2, Grand Theft Auto III, Wolfenstein: Youngblood, Borderlands 3 ve daha fazla oyuna bulut sunucuları üzerinden bilgisayarlarının donanımsal özellikleri ne olursa olsun erişebilecekler.

Google Stadia’nın ilk etapta kullanıma sunulacağı ülkeler şu şekilde:

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Kanada İngiltere Belçika Fransa Finlandiya İtalya Hollanda Norveç İspanya İsveç Almanya İrlanda Danimarka

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir