Bu Hafta Avrupa’nın En Büyük 10 Teknoloji Hikayesi [ 1 Nisan 2017 ]

Bu Hafta Avrupa’nın En Büyük 10 Teknoloji Hikayesi [ 1 Nisan 2017 ]

Her hafta olduğu gibi haftalık ücretsiz bültenimize, yeni başlayan Avrupa kökenli yeni şirketler, eski ve yeni teknoloji yatırımcıları, hükümet ve politika haberleri ve ilginç haberlerle birlikte her birini bir liste halinde listeledik.

Bütün bilgileri ücretsiz olarak bildirim olarak almak için sağ alt tarafta bulunan bildirimlere abone ol butonuna tıklayabilirsiniz.

İşte bu hafta Avrupa’daki en büyük 10 haber öğesine genel bir bakış:

 

1.Hollanda çevrimiçi süpermarket Picnic, NPM Capital, De Hoge Dennen, Hoyberg ve Finci’den 100 milyon avro kaynak ayırdı. Picnic 18 ay önce kuruldu ve elektrikli araçlar vasıtasıyla ücretsiz çevrimiçi bakkaliye teslimatı sağlıyor.

 

2.Adalet Komiseri Vera Jourova, bu hafta Wall Street Journal ile yaptığı röportajda, Avrupa Komisyonu, suçlu ve antiterör araştırmacılarına bulutlarda depolanan suç faaliyetlerine ilişkin kanıtlara daha fazla erişebilmelerine izin vermek için ve kuralları değiştirmek için çeşitli seçenekleri hazırlıyor.

 

3.Square,  Twitter şirketinin CEO’su Jack Dorsey’nin başkanlığını yaptığı ödeme şirketi nihayetinde İngiltere’yi vurdu.

 

4.Uber, Şirketin Salı günü yaptığı açıklamada, zorunlu ücret sayaçları gibi sürücülerin yeni gereksinimlerini ortaya koyan bir taksi yasası nedeniyle önümüzdeki ay Danimarka’daki hizmetleri geri çekeceğini belirtti.

 

5.İrlandalı uzay teknolojisi şirketi Arralis, ismini açıklanmamış Hong Kong merkezli bir yatırımcıdan 50 milyon avro kaynak ayırdı.

 

6.Bir e-ticaret platformu olan İngiltere merkezli Kite.ly, Canon Europe tarafından açıklanmayan bir miktar ile satın alındı. Kite.ly, mobil uygulamalarında kişiselleştirilmiş baskı çözümleri kullanmak için API‘ler ve SDK‘ler üretiyor.

 

7.Navlun lojistiği teknolojisi konusunda uzmanlaşmış bir şirket olan Freightos, kurşun yatırımcı GE Ventures’dan B Serisi’nde 25 milyon dolar kazandı. İsrail’in finansman turunda ayrıca Aleph VC, Annox Capital, Gold Lion Holdings, ICV, Master Toys, MSR Capital ve OurCrowd da bulunuyordu.

 

8.HSBC, bankalar gittikçe fintech’i düşman olmayan arkadaş olarak görürken Tradedeshift ile ortaklık kuruyorlar.

 

9.

Fransız bir yazılım şirketi olan Oodrive, Tikehau Capital, MI3 ve NextStage’den 65 milyon avro kaynak ayırdı.

 

10.Bir Alman IoT platformu olan Cumulocity, Software AG tarafından satın alındı. Anlaşma şartları açıklanmadı.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir