Bu Hafta Avrupa’nın En Büyük 10 Teknoloji Hikayesi [ 8 Nisan 2017 ]

Bu Hafta Avrupa’nın En Büyük 10 Teknoloji Hikayesi [ 8 Nisan 2017 ]

Her hafta olduğu gibi haftalık ücretsiz bültenimize, yeni başlayan Avrupa kökenli yeni şirketler, eski ve yeni teknoloji yatırımcıları, hükümet ve politika haberleri ve ilginç haberlerle birlikte her birini bir liste halinde listeledik.

Bütün bilgileri ücretsiz olarak bildirim olarak almak için sağ alt tarafta bulunan bildirimlere abone ol butonuna tıklayabilirsiniz.

İşte bu hafta Avrupa’daki en büyük 10 haber öğesine genel bir bakış:

1) Spotify’in, tipik IPO komut dosyasını atlayarak doğrudan bir borsa listesi düşündüğü bildirildi.

 

2) Avrupa Parlamentosu, yeni ABD yönetimi bazı gizlilik önlemlerini geri almakla tehdit ettikten sonra, Avrupa Komisyonu ‘nun AB ile ABD arasındaki Veri Paylaşımı Sözleşmesini “Geçit Kanıtı” olarak nitelendirmesini istiyor.

 

3) Online mikro ödemeler için bir uzantı olan Flattr, AdBlock Plus’ın ana şirketi olan eyeo tarafından satın alındı. Hiçbir şartlar açıklanmadı.

 

4) Bağlı araç teknolojisi geliştiren yarı iletken üreticisi İsrail merkezli Valens, 60 milyon dolarlık bir finansman sağlamıştır. Bu turda İsrail Büyüme Ortakları (IGP) liderliğindeydi ve var olan yatırımcılara ek olarak Delphi, Samsung Catalyst Fund, Goldman Sachs ve MediaTek de yeni yatırımcılar olarak yer aldı.

 

5) İsrail VC şirketi 83North, 250 milyon dolarlık yeni teknoloji fonu açıkladı.

 

6) European VC’nin en büyük kişiliklerinden Fred Destin, Londra merkezli VC firması olan Accel’den 2014 yılının ortalarında Boston Atlas Ventures’dan katılarak tohum yatırımı üzerine daha fazla odaklanacak.

 

7) Estonya’nın yeni kurulan Teleport, işçi göçü yönetim platformu MOVE Rehberleri tarafından açıklanmayan bir miktar ile satın alındı.

 

8) İngiliz teknoloji şirketi Imagination Technologies, en büyük müşterisi olan Apple tarafından, iPhone’lar, iPad’ler ve Apple Watches üreticilerinin yeni ürünlerde Imagination’ın grafik teknolojisini kullanmayı bırakmayı planladığı Pazartesi günü hisselerinin %70’den fazla kazandığını gördü.

 

9) Münih merkezli bir endüstriyel IoT devreye giren KONUX, New Enterprise Associates (NEA) liderliğindeki 9 milyon dolarlık bir büyüme ile Serisi A’yı 16 milyon dolara yükseltti.

 

10) Mercedes-Benz’in sahibi Daimler ve Bosch, “robo-taksiler” üretimini hızlandırmayı amaçlayan bir ittifak içinde kendi kendine sürüş arabaları geliştirmek için takım kuruyorlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir