Bu Hafta Avrupa’daki En Büyük 10 Teknoloji Hikayesi [ 11 Mart 2017 ]

Bu Hafta Avrupa’daki En Büyük 10 Teknoloji Hikayesi [ 11 Mart 2017 ]

Bu hafta, Tech.eu 11 teknoloji M & A işlemleri ve Avrupa, Türkiye ve İsrail’de 416.000.000 € toplam 65 teknik finansman fırsatlarını takip etti.

İşte bu hafta Avrupa’daki en büyük 10 teknoloji hikayesine genel bir bakış:

1. İngiltere merkezli fintech başlangıcı Uygulamaya dayalı bir banka olan Atom Bank, 83 milyon sterlin yükseltti. Yatırım, İspanyol bankası BBVA, Toscafund ve Neil Woodford’dan geldi.

 

2. Fransız paylaşım ekonomisi Misafirler için ev alışverişini kolaylaştıran bir platform olan GuestToGuest, 33 milyon € artırdıktan sonra sadece American startup HomeExchange’yi satın aldı.

 

3. Türkiye Rekabet Kurulu Pazartesi günü, Google’ın ülkenin rekabet yasasını ihlal edip etmediğini belirlemek için bir soruşturma açtığını söyledi .

 

4.Ödemeler platformu CurrencyCloud (Londra) Notion Capital, Safir Ventures, Rakuten FinTech Fonu ve Anthemis katılımı ile GV’den gelen Seri D finansman’da 20 milyon £ yükseltti.

 

5.Bu hafta başlayarak Estonya sokaklarında kendinden araba kullanan araçların testine izin verildi.

 

6.Birleşik Krallık mahkemesinin, Deliveroo yarışçılarının, gig-ekonomi firmaları için etkileri olacak bir durumda çalışanlar olup olmadığı konusunda karar vermesi bekleniyor.

 

7.Posta şirketi La Poste’nin yan kuruluşu olan ve ambalajlarda uzmanlaşmış Fransız şirketi GeoPost, yerel bir kurye platformu olan Paris merkezli Stuart’ı satın aldığını açıkladı.

 

8.Mail.ru Group, LSE listelenen Rus internet grubu, Rusya ve komşu Rusça konuşan ülkelerde bir yolculuk paylaşım servisi başlattı. ‘Beepcar’ olarak adlandırılan bu hizmet, Rusça ve İngilizce dillerde sunulmaktadır.

 

9.Büyük bir finansal lobi, Salı günü Avrupa Birliği’ni, yeni kurulan şirketler için , on milyonlarca yeni potansiyel müşteriye ulaştırmak için bloğa genişlemesineizin verecek tek bir düzenleyici çerçeve inşa etmeye çağırdı .

 

10.Danimarka’da kurulu olan Tradeshift , Fransız BT danışmanlığı Capgemini’nin bir bölümü olan IBX Business Network’ü satın alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir