BTK Türk Hack Timi Kurma Çalışmasında

BTK Türk Hack Timi Kurma Çalışmasında

Son dönemlerde hem dünyada hemde ülkemizde yaşanan olaylardan sonra hem günlük yaşam hemde siber dünyayada yansımış bulunmakta. Bu yeni dönemlerde artık ülkeler birbirleriyle daha çok siber savaş yapıyor. Siber saldırılar birçok ülkenin devlet kurumlarına, bankalarına zarar vermekte ve maddi kayıp yaratmakta. Ülkemizede yapılan birçok siber saldırının ardından  Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu ( BTK ), ülkemizi siber saldıralara karşı korumaları ve ülkemizde daha güvenli bir sanal ortam olması için Türk Gençlerinden oluşan aylık maaşı 6-10 bin TL arasında değişen bir Türk Hacker Ordusu Kurmaya Hazırlanıyor.

Tabi bu girişimden öncede hem devlette siber güvenlik uzmanları, hemde Ülkemiz adına faaliyet gösteren hacker grupları ( AyyıldızTim, TurkHackTeam vb.) ülkemizi siber saldırılara karşı savunmakta ve karşı saldırılar yapmakta. Ama bu siber gücü dahada geliştirmek istiyen BTK genç bilişim uzmanları başta olmak üzere siber dünya hakkında bilgili iyi niyetli ( beyaz şapkalı ) hacker grubu kurucak

Bilişim dünyasına, ileri derece yazılım bilgisi ve siber dünyaya konularında uzmanlaşmışsanız siz de Türk Hacker Ordusuna dahil olabilir ve maaşlı bir şekilde çalışabilirsiniz. Siz de kendinizi bu ekipte görüyorsanız usom@btk.gov.tr adresinden BTK’ya başvuruda bulunun. Başvurduktan sonra bekletecekler yada ilgilenmicekler diye bir düşünce varsa kafanızda hemen bu düşünceyi yok etmenizi tavsiye ederiz. Aksine BTK başkanı Ömer Fatih Sayan tarafından yapılan açıklamaya göre yapılan başvurular hızlı bir şekilde değerlendireleciğini söyleniyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir