Bir YouTuber, iPhone 11 Pro’yu iPhone 11 Pro Max’e Dönüştürdü (Video)

Bir YouTuber, iPhone 11 Pro’yu iPhone 11 Pro Max’e Dönüştürdü (Video)

ABD merkezli teknoloji devi Apple, geçtiğimiz ay içerisinde en yeni iPhone serisini tüketicilerin hizmetine sundu. Şirketin tanıttığı yeni iPhone’lar, pek çok özelliğiyle benzer. Özellikle iPhone 11 Pro ile iPhone 11 Pro Max olarak isimlendirilen iki model arasında ekran boyutu ve batarya dışında neredeyse başka bir fark yok. Hal böyle olunca da teknoloji tutkunları, iPhone 11 Pro’yu iPhone 11 Pro Max’e çevirmenin bir yolunun olup olmadığını araştırmaya başladılar.

Çinli bir YouTuber da bu sorunun cevabını bulabilmek için kolları sıvadı ve iPhone 11 Pro ve iPhone 11 Pro Max’in içerisini açtı. YouTuber, iki model arasında tek bir parçanın farklı olduğunu fark etti. Mantıklı bir şekilde düşünüldüğünde bu parçaların değiştirilmesi, iPhone 11 Pro’yu iPhone 11 Pro Max haline getiriyordu. Gerçekten de öyle oldu. YouTuber, farklı parçayı değiştirerek iPhone 11 Pro’yu iPhone 11 Pro Max’e çevirmeyi başardı.

iPhone 11 Pro ile iPhone 11 Pro Max’te aynı donanımsal parçalar kullanılıyor. Örneğin her iki modelin anakartı, RAM’i ve depolama alanları birebir aynı. Ayrıca Apple, her iki modelde de aynı işlemciyi kullanıyor. Peki aradaki fark sadece ekran mı dersiniz? Bu sorunun cevabı sadece ekran boyutu değil. Apple, bu iki modelin arasında belirgin bir fark oluşturabilmek için sadece bir adet direnç kullanıyor. Anakartta işlemcinin yakınlarında bulunan bu direnç, iOS işletim sistemine hangi cihazda çalıştığını açıklıyor.

Çinli YouTuber, ilgili direnci değiştirerek iPhone 11 Pro’yu iPhone 11 Pro Max yapmayı başardı. Telefonun ayarlar menüsünde model olarak iPhone 11 Pro yazsa da telefon, iPhone 11 Pro Max’in özelliklerine sahipti. Üstelik bu ilginç fikir, el yeteneği olan ve gerekli ekipmanlara sahip olan herkes tarafından yapılabilir. Dilerseniz artık sizleri, iPhone 11 Pro’nun nasıl iPhone 11 Pro Max olduğunu gösteren video ile baş başa bırakalım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir